Akyto betono blokelių privalumai ir trūkumai

Klausimas:
Norėčiau sužinoti nuomonę apie akyto betono blokelius Silbet pro 380x200x600, jų šiluminė varža 6.3. Palyginant su kitais – vos ne didžiausia. Kokie jų privalumai ir trūkumai? Ar iš jų pastatyto namo sienų nereikės papildomai šildyt?
Komentarai:
Silbet pro akyto betono blokelių varža 6,3 yra su jau įskaičiuota apšiltinimo medžiaga, nes šių blokelių šilumos laidumo koeficientas yra 0,1. Kiekviena statybinė medžiaga, todėl ir akyto betono blokeliai, turi savų privalumų ir trūkumų. Renkantis blokelius siūlau atsižvelgti ne vien į varžą, bet ir į kitus rodiklius - vandens įgeriamumą, stiprumą, reikalavimus statybos darbams, „atlaidumą" statybos darbų paklaidoms, į monolitinių ruožų kiekį, kurių varža keliais kartais mažesnė už blokelių. Didesnės varžos, tačiau mažesnio stiprumo, blokelių panaudojimas tampa ribotas name esant šiek tiek sudėtingesnei architektūrai, dideliems langams, surenkamoms gelžbetonio perdangoms, kampiniams langams. Minėtomis aplinkybėmis siūlau blokelių parinkimą patikėti projektuotojams.
Ekspertai.lt
Galima išskirti ne vieną akyto betono blokelių privalumą ar trūkumą. Kiek žinau akyto betono, dujų silikato blokai, išlaiko deklaruojamas šilumines savybes sauso klimato sąlygomis. Lietuvos sąlygomis, kai yra didelė oro drėgmė, geriau naudoti tankesnes medžiagas, nes akyto betono blokeliams padrėkus smarkiai mažėja jų šilumos varža ir teorinė „šiluma" išgaruoja. Be to, turime labai silpnas sienas, kurias reikia stiprinti monolitiniais žiedais. Pastatę namą iš stiprių blokų, pvz. silikatinių blokelių, turime stiprias sienas, o šiluminę sienos izoliaciją galime gauti kokią norime šiltinant iš lauko. Tokiu atveju išorinės sienos, kaip ir vidinės pertvaros lieka vienodai šiltos, jose nesusidaro rasos taškas.
Jūsų rašoma blokelių varža 6,3 - yra 380x200x600 blokelis + APŠILTINIMO SLUOKSNIS 12 - 15 cm. Tik tokiu atveju gaunama Jūsų nurodoma šiluminė varža.
Jei kalbant apie akyto betono privalumus, tai kaip ne vienerius metu dirbęs statybose galiu pasakyti:
1 - galima tiesiai į mūrą įkalti vinį :)
2 - galima blokelį perpjauti su pjūklu :)
3 - statant atostogų namelį, žiema greitai įšyla patalpos.
Trūkumai:
1 - ypač mažas stipris, kas reikalauja įvairių sustiprinimų kurių 1 m3 kaina yra 2-4 kartus didesnė nei blokelio;
2 - didelis drėgmės įgeriamumas, dėl ko napasiekiami deklaruojami šiluminiai blokelio parametrai;
3 - didelė 1 m2 sienos įrengimo kaina, kadangi sienos storis yra 380 mm, tai vienam kv. metrui reikia net 0,38 m3.
Naudojant tradicines medžiagas pvz. keraminius blokus - gaunama žymiai plonesnė siena reikia 0,175 arba 0,25 m3/m2 sienos, mažesnės darbų sąnaudos, nereikia monolitinių sustiprinimų.
4 - dėl nedidelio blokelio tankio, žymiai greičiau atšąla patalpos.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto