Medinės durys drėgnose patalpose

Klausimas:
Koks medinių durų atsparumas drėgmei. Ar tiesa, kad jos ne itin tinkamos montuoti ten, kur pastebima drėgmė, pvz. vonioje?
Komentarai:
Medinės vidaus durys turi būti eksplotuojamos apšildomose patalpose, kurių sąlyginis oro drėgnumas neviršija 60%, o durų drėgnumas neviršija 12%. Tačiau labai didelę įtaką turi durų gamyba: kaip jos pagamintos, iš kokios medienos, ar tinkamai buvo parinkta, išdžiovinta. Gali būti ir taip, kad vieno gamintojo durys net ir tinkamose patalpose įstatytos gali deformuotis, kito gamintojo, tokios pat pagamintos durys, puikiai gali stovėti net ir neapšildomose ar didelio drėgnumo patalpose, kurios tikrai neatitinka reikalavimų. Įtakos durų patvarumui turi ir mediena, kietmedžio medienos durys (uosis, ąžuolas) yra patvaresnės už minkštos medienos duris (pvz. pušį), tačiau ir durų kaina ženkliai skiriasi, priklausomai iš kokios medienos durys gaminamos. Į vonios patalpas statomos tokios pačios durys, kaip ir į kitas vidaus patalpas, tik rekomenduojama vonios patalpoms nestatyti slenksčio, po durimis galima palikti ir didesnį tarpelį (pagal reikalavimus tarpelis po durimis turi būti 5 - 8 mm), galima palikti apie 15 mm tarpelį, kuris vizualiai tikrai nesimatys, kad yra didesnis. Esant reikalui (pvz. skirtingas grindų lygis), statyti specialų slenkstį, be išėmos durims, kad po durimis liktų tarpelis. Tarpelis vonios patalpoms yra būtinas ventiliacijai (oro cirkuliacijai), kad vonios patalpoje nesikauptų drėgmė. Jeigu jau turite duris su slenksčiu, rekomenduojama duris palikti praviras esant drėgmei patalpoje. Nes net jeigu pas jus yra ventiliacija vonioje, oro ištraukimo anga, ji neveiks, jeigu nebus oro patekėjimo į patalpą. Jeigu šalia durų yra dušas, reikėtų pritaisyti užuolaidėles ar kitaip duris apsaugoti nuo tiesioginio kontaktu su vandieniu, apliejus duris vandieniu, reikia iškarto duris nusausinti. Prisilaikant šių rekomendacijų, jūsų durys vonios patalpose tarnaus tiek pat ilgai, kaip ir visos kitos durys sumontuotos vidinėse patalpose.
Medinės durys yra tinkamos naudoti visose vidinėse patalpose. Gamintojai - medinių, laminuotų ar faneruotų vidinių durų neišskiria, kad tai specialiai vonios patalpoms. Aišku yra specialios durys pirtims ar baseinams, kur drėgnumas didelis. Virtuvėje taip pat yra garų, bet kažkodėl pirkėjai apie tai nepagalvoja. Visos durys, išskyrus plastikines, bijo tiesioginės drėgmės. Kas liečia vonios patalpas, reiktų, kad veiktų ištraukiamoji ventiliacija, ant durų tiesiogiai nepatektų vanduo, o po vandens procedūrų patalpą reikia išvėdinti.
 
Sritis:
Sritis: