Betoniniai blokeliai A+ klasės namui

Klausimas:
Ruošiamės statyti A+ energinės klasės namą ir svarstome kokius blokelius geriausiai būtų pasirinkti. Norėtume išgirsti ekspertų nuomones kokius ir kodėl reikėtų pasirinkti naujo A+ klasės namo statyboms.
Komentarai:
A+ klasės namui siūlome betoninius mūro blokelius HAUS SM6. Blokeliai pasižymi: stiprumu, ilgaamžiškumu, ekologiškumu. Gamybai naudojama natūralios medžiagos: smėlis, žvyras, cementas ir vanduo.
Lietuvoje Statybos techninis reglamentas STR 2.01.02:2016 „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas“ A+ klasės gyvenamųjų namų sienoms nustato, kad šiluminė varža turi būti ne mažiau kaip R= 9,1 m2K/W. Dažniausiai naudojamų mūro blokelių šiluminė varža R sudaro nuo 0,25 iki 1,5 m2K/W. Trūkstama varža 6,5 - 9 m2K/W pasiekiama parenkant atitinkamo storio šilumos izoliacinę medžiagą.
Sprendžiant energetiškai efektyvių namų išorinių sienų šilumos savybės, aiškiai matosi, kad sienos šiluminę varžą pagrinde sudaro šilumos izoliuojanti medžiaga (mineralinė vata, putų polistirolas ir kt.), o ne mūras. Praktika parodo, kad žymiai pigiau ir efektyviau yra panaudoti plonesnį blokelį ir storesnį sluoksni šilumą izoliuojančios medžiagos.
Apšiltinus sienas 35cm putplasčiu sienos šilumos perdavimo koeficientas: 0,11 W(m2K).
Ne ką mažiau svarbus išorinės namo sienos šiltinimo klausimas – sandarumas. Gerai apšiltintos energiškai efektyvių namų sienos turi būti ypač sandarios, kitokiu atveju šiluma bus prarandama per nesandarumus.
 
Sritis:
Sritis: