Kada reikia monolitinio žiedo

Klausimas:
Statysime su mansardą iš keraminių 25 cm ar fibo 25 cm storio blokelių. Ar reikės monolitinio žiedo prieš dedant plokštes.
Komentarai:
Ir keramikai ir fibo žiedai būtini, kad tolygiai perskirstytų apkrovą į sieną.
Statant namą, kai kuriuos klaidingus arba netikslius statybos metu padarytus sprendimus ateityje bus galima ištaisyti sąlygiškai mažomis išlaidomis (pvz., langai ar grindų dangos, interjero pakeitimas), tačiau kiti sprendimai (pvz., sienų konstrukcija ar pamatai) bus nepataisomi. Į ką pirmiausiai atkreipti dėmesį renkantis medžiagą sienų statybai?
Reikėtų atkreipti dėmesį į keletą esminių klausimų.
Vienas jų - namo išplanavimas. Jeigu namo viduje projektuojamos didesnės erdvės, didesni kambariai ar langai, rekomenduotina pasirinkti stipresnę medžiagą 10 MPa ir daugiau. Minkštesnes medžiagas reikės papildomai stiprinti (remiant perdangos ir stogo konstrukciją), naudoti metalines konstrukcijas ar ieškoti kitų sprendimų. Statybai reikės daugiau laiko ir pinigų. Pertvaroms, t.y. vidinėms sienoms, reikėtų rinktis didesnio tankio, sunkesnes statybines medžiagas, tas žymiai padidins kambarių garso izoliaciją, nesigirdės kalbos, ar televizorius. Taip pat svarbu, kurių metų laiku statote namo sienas. Jeigu iki rudens pradžios nesuspėsite uždengti stogo arba namas statomas netoli vandens telkinių, žemose drėgnose vietose, geriau rinktis tas medžiagas, kurių įmirkis mažesnis nei 20%.
Ar reikalinga įvertinti sienų konstrukcinės medžiagos stiprį? Gal svarbiau yra šiluminė varža?
Renkantis sienų konstrukcijos medžiagas pirmiausia reikia išsiaiškinti jų paskirtį. Laikančiojo mūro paskirtis yra atlaikyti įvairias apkrovas, o termoizoliacinių medžiagų – suteikti sienoms šiluminę varžą. Ta pati medžiaga negali turėti abiejų savybių...
Šiuo metu pardudami įvairiūs blokeliai, kurių tvirtumas yra nuo 1 MPa iki 20 MPa.(10- 200KG/cm2) Kuo didesnis medžiagos stipris gniuždant, tuo mažesnė šiluminė varža. Ir atvirkščiai, kuo didesnė šiluminė varža, tuo statybinis blokelis silpnesnis (minkštesnis).
Namo sienos skirtos tam, kad atlaikytų įvairias apkrovas: stiprį gniuždant, kerpant, lenkiant. Jos ne tik turi atlaikyti perdangų, stogo, vėjo, sniego, ledo apkrovas, bet ir apkrovas, kurios atsiranda kuriant namų vidaus interjerą. Statant dviaukščius namus iš mažo tvirtumo medžiagų, būtinas gelžbetoninio žiedas aplink visą mūro perimetrą. Jo šilumos varža daug mažesnė nei statybinio bloko. todėl jam reikėtų storesnio termoizoliacinio sluoksnio nei sienoms. Kitaip bus šalčio tiltas, kuris niekais pavers namo šiltinimą.
Ką reikėtų žinoti apie dažnai minimą drėgnumo rodiklį?
Drėgnio rodikliu vadinamos dvi skirtingos savybės: įmirkis ir įdrėkis(drėgnis). Nors jos abi susijusios su vandens kiekiu gaminyje, šios savybės nustatomos skirtingais bandymais. Įmirkis – kiek padidėja gaminio svoris jį mirkant 48 h vandenyje. Bandymas atliekamas taip: išdžiovintas gaminys pasveriamas, po to 48 h mirkomas vandenyje, vėl pasveriamas - gautų rezultatų santykis ir bus „įmirkis“. Įdrėkis (drėgnis) – kiek sumažėja gaminio svoris jį džiovinant iki pastovios masės. Bandymas atliekamas taip: gaminys pasveriamas, džiovinamas džiovykloje, sveriamas kas 24h, kai svorio pasikeitimai mažesni kaip 0,2% visos masės, laikoma kad gaminys išdžiūvęs. Išdžiūvusio gaminio ir pradinis gaminio svorių santykis ir bus įdrėkis (drėgnis).
Kuo medžiagos įmirkis didesnis (daugiau kaip 50 %), tuo medžiagą daugiau reikia saugoti statybų metu. Po darbo ar lietingomis dienomis būtina mūrą uždengti hidroizoliacine medžiaga, žiemos metu blokai turi būti sandėliuojami taip, kad būtų apsaugoti nuo sniego ir ledo. Pvz. apsaugotas nuo tiesioginės drėgmės veikimo akyto betono(dujų silikato) gaminys imirkis 60-65% tik po 150 parų atiduoda perteklinę drėgmę. Pastačius namą reikia uždengti stogą ir 5 mėnesius laukti kol galėsime namą šiltinti ar daryti vidinę apdailą.
Vieni pardavėjai kainas nurodo litais už m³, kiti vienetais, treti m². Kaip nesuklydus palyginti kainas?
Lyginti reikia sienos 1 kvadratinio metro kainą. Kiti lyginimai bus netikslūs, pvz. jeigu lyginsime kubinio metro kainą. Nes jeigu sienų mūrijimui naudosime storesnius ir mažesnio tvirtumo blokus tai namui sumūrinsime daugiau kubų medžiagos nei naudodami plonesnius ir didesnio tvirtumo blokus. Renkantis medžiagas sienų statybai, rekomenduojama skaičiuoti ir lyginti sienos kvadratinio metro kainą su apšiltinimu, įvertinus gelžbetoninių žiedų reikalingumą, vidaus tinko storį, darbų kainą.
Įvertinus aukščiau išsakytas rekomendacijas galima pasiūlyti statyti namo sienas iš silikatinių blokų ARKO (tai ne akyto betono blokai) jie tvirti: 11-17Mpa, įmirkis 14-17%. 1-2a gyvenamam namui galima pasirinkti 18 cm storio ARKO M18 blokus.
18 cm putų polistirolo sluoksniu apšiltinta siena turės šilumine varžą 5
Tokios apšiltintos sienos 1m2 kaina bus mažesnė negu analogiška iš dujų silikato, keramikos ar fibo blokų
Beto ji bus1, 5karto stipresnė už keraminių blokų sieną, 3-5 kartus už fibo, iki 10 kartų už akyto betono. Pertvaros iš ARKO M12 blokų užtikrins gerą garso izoliaciją tarp kambarių. Be problemų pakabinsite lentynas , spinteles, radijatorius, įstatysite duris ar langus
Statybos metu tokios sienos nereiks dengti, ar kitaip apsaugoti nuo kritulių, nereikės monolitinių gelžbetoninių žiedų
Apdailą galima bus pradėti iškart uždengus stogą.
Jei perdengimo plokštės yra iki 6 m, žiedo daryti nebūtina, bet prie ilgesnių perdengimo plokščių, reikia daryti.
Ekspertai.lt
Keraminių blokelių KERATERM 25 stipris yra 15 MPa, Fibo 25 cm blokelių stipris yra 3 - 5 MPa.
Kaip matome keraminiai blokeliai KERATERM 25 yra 3-5 kartus tvirtesni, todėl prieš dedant perdangas (iki 6,5 m ilgio) nėra rekomenduojamas g/b monolitinis žiedas.
Naudojant Fibo blokelius, g/b žiedas yra reikiamas.
Verta pastebėti tai, kad šiai dienai KERATERM keraminiai blokeliai yra žymiai pigesni nei Jūsų minėti Fibo + prieš dedant iki 6,5 m perdangas ant keraminių blokelių nėra būtinas g/b monolitinis žiedas (taip sutaupoma 450-600 Eur).
Artūras, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: