Tinkamas keraminių blokelių storis 1 aukšto namui

Klausimas:
Ar vieno aukšto namo statybai su medine perdanga, nešancioms sienoms mūryti tinka 17,5 cm storio keramikiniai blokeliai ar visgi naudoti 25 cm storio blokelius? Ar reikia betonuoti monolitinį žiedą?
Komentarai:
Keraminiai blokeliai Keraterm 17,5 - puikiai tinka 1-2 aukštų namų statybai, kadangi jie yra ypač tvirti (12,5 Mpa) ir šilti (šilumos laidumo koef - 0,19 W/mK). Įrengiant medinę perdangą, g/b monolitinis žiedas nėra būtinas. Pieš atremiant perdangas, visuomet rekomenduoju 1-2 eiles prasiarmuoti (mūro armavimo tinkliuku) tam, kad apkrovos nuo medinių perdangos sijų būtu geriau išskirstomos visai sienai. Tačiau jei, Jūsų vadinama perdanga, yra stogo konstrukcija su šlaitiniu stogu, tokiu atveju perimetru reikia pasidaryti g/b žiedą į kurį įbetonuosite ankerius murloto tvirtinimui.
Artūras, Ekspertai.lt
Norėčiau pasiūlyti "Termoblock" keramzitinį blokelį. jo storis yra 20 cm, puikiai tinka laikančiom sienom mūryti. Nešančiom konstrukcijom negalima naudoti blokelių, kuriu storis yra mažesnis už 19 cm. Statant namą iš keramzitinių blokelių yra būtina daryti monolitinį žiedą. Šio žiedo pastatymui galiu pasiūlyti TU1 betoninį blokelį. Jis yra lovinio tipo, į jį yra dedama armatūra ir betuonojama. Armatūros storis priklauso nuo konstrukcijos.
Inesa, Ekspertai.lt