Tinkamiausi blokeliai namo statybai

Klausimas:
Kokius blokelius patartumėte rinktis namo statybai?
Komentarai:
Siūlome rinktis naujos kartos Fibo Proof blokelius, kurie skirti A ir A+ klasės pastatams. Uždara blokelio porų sistema užtikrina puikų pastato sandarumą. Patobulintos formulės dėka blokelio oro pralaidumas yra sumažintas 10 kartų. Taip pat blokeliai išlaikę savo geriausias savybes - juose nesikaupia drėgmė, yra atsparūs užšalimui, bei draugiški aplinkai.
Fibo Proof blokelio medžiagos savybės užtikrina optimalų mikroklimatą pastato viduje. Šie blokeliai yra skirti tiek mažaaukščiams, tiek daugiaaukščiams pastatams. Naudodamas šiuos pažangius blokelius užsakovas ir statytojas apsisaugo nuo klaidų užtikrinant pastato sandarumą. Be to, Fibo PROOF sistemai yra parengtas projektavimo ir įrengimo vadovas. Yra atlikti profesionalūs mazgų skaičiavimai, kas padeda teisingai suprojektuoti ir įvertinti sienų sprendinius.
Fibo produktų grupės vadovas, Saint-Gobain statybos gaminiai, UAB
Neprisirišdamas prie gamintojų, pabandysiu išskirti Jūsų paminėtus gaminius: Fibo – keramzitiniai; Haus – betoniniai; pvz. KERATERM – keraminiai; Ytong ar Aeroc – akyto betono (dujų silikato). Dabar turėdami 4 atskirų gaminių grupes, galime palyginti jų privalumus:
1. TVIRTUMAS - kadangi siena visų pirma yra laikantysis (laiko praktiškai visas namo apkrovas ir jas perduoda į pamatus), tai svarbiausias medžiagos rodiklis – stiprumas. Šiuo atžvilgiu iš apžvelgiamų medžiagų geriausi parametrai yra keramikos (12,5 – 15 Mpa), toliau - betoniniai (6Mpa), keramzitiniai (3-5 Mpa) ir dujų silikato (2-4 Mpa). Naudodami tvirtus blokelius, kurių stipris virš 12,5 Mpa Jūs sutaupysite.
2. ŠILUMINĖS SAVYBĖS – šį rodiklį aš dažnai nukeliu net į 3 ar 4 poziciją, kadangi šiluminių savybių užtikrinimui yra skirtos šilumos izoliacijos medžiagos ir tai tik papildoma blokelio techninė savybė. Vertinant minėtus gaminius geriausios savybės būtu akyto betono (šil.laid.kof. ~0,11-0,13 W/mk) ir keramikos (šil.laid.kof. ~0,13-0,22 W/mk), toliau keramzitbetonis (šil.laid.kof. ~0,18-0,22 W/mk). Prasčiausios savybės - betoninių blokelių (šil.laid.kof. ~0,74 W/mk).
3. EKOLOGIJA – šį rodiklį vertinti siūlau kiekvienam asmeniškai, kadangi kiekvieno požiūris į atskiras medžiagas yra skirtingas. Todėl trumpai parašysiu iš ko gaminami skirtingi gaminiai: Keramika – molis, pjuvenos (sudega molio degimo metu), perdirbtas molis; keramzitas – keramzitas (kepto molio granulės), cementas ir vanduo; akytas betonas - smėlio, kalkių, vandens bei cemento, gamybos procese naudojant aliuminio pudrą arba kitus priedus; betoniniai - žvyras, smėlis, cementas, vanduo.
4. MIKROKLIMATO IŠLAIKYMAS – čia, mano nuomone, tikras lyderis yra keraminiai blokeliai. Keramika pasižymi tuo, kad jos mikrostruktūra yra panaši į medienos mikrostruktūrą (kapiliarinė) – kas leidžia pasiekti mikroklimatines savybes artimas medienai, bet tuo pačiu metu būti žymiai praktiškesne medžiaga. Dėl minėtos struktūros, blokeliai yra natūralūs drėgmės reguliatoriai ir išskiria patalpose susikaupusią drėgmę į išorę, todėl pastate pastatytame iš Keraterm blokelių bus sveikas ir malonus mikroklimatas (be medienos ir keramikos - šiomis savybėmis negali pasigirti nė viena iš statybinių medžiagų).
5. EKONOMIKA – galutinė viso sienos „sumuštinio“ kaina. Kiek pats atlikinėjau palyginimų šiai dienai pigiausi būtu betoniniai blokai, antrą vieta dalintųsi keramika ir akytas betonas, trečia – keramzitas. Įvertinus visus šiuos parametrus, mano požiūriu, optimaliausias variantas – keraminiai blokai. Tai tvirtumas + šiluminės savybės + ekologija + mikroklimatas.
Ekspertai.lt
Siūlome jūsų namui ekologiškus putų betono blokelius. Putbetonis yra nesenstanti ir praktiškai amžina medžiaga, atspari laiko poveikiui,netrunyja,yra akmens tvirtumo. Dėl didelės šiluminės varžos, pastatai iš putbetonio gali kaupti šilumą,ir tai leidžia sumažinti šildymo išlaidas iki 20-30%. Putbetonis turi palyginti didelį garso absorbavimo pajėgumą. Aukštas gaminių matmenų geometrinis tikslumas leidžia blokelius mūryti naudojant klijus, išvengti "šalčio tiltelių" sienoje ir žymiai sumažinti vidaus ir išorės tinkavimo storumą. Lyginat su standartiniu sunkiu betonu, putbetonio svoris mažesnis nuo 10% iki 87%. Žymus svorio sumažėjimas leidžia ženkliai sutaupyti dedant pamatus. Gaminiai iš putbetonio patikimai saugo nuo gaisro išplitimo ir atitinka pirmo laipsnio atsparumą ugniai.
Ekspertai.lt
Siūlau Jums "Termoblock" blokelius. Turime betoninių ir keramzitbetonio blokelius. Blokeliai yra ekologiškai švarus, nuo 8 iki 25 MPa, varža 5,2. Jeigu lyginsime betoninius ir keramzitinius blokelius, tai galiu pasakyti, kad betoniniai yra žymiai tvirtesni, o keramzitiniai - šiltesni. Jeigu namas yra gerai apšiltintas (ne mažiau už 150 mm), tai sienos varžos skirtumas tarp betoninių ir keramzitinių blokelių bus neesminis. Keramzitinis blokelis taip pat yra lengvesnis už betoninį.
Inesa, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: