Dekoratyvinis tinkas karkasinio namo fasadui

Klausimas:
Norėjau pasiteirauti, ar galimas variantas karkasinio namo fasadui dėti ne dailylentes, o dekoratyvinį tinką ir kaip tai daroma?
Komentarai:
Toks variantas taikomas naudojant karkasinio namo fasadui kietą medžio plaušo plokštę STEICO PROTECT(40 arba 60 mm storio), skirtą tinkuoti dekoratyviniu tinku. Plokštė tvirtinama prie statramsčių ir tinkuojama vandens garams laidžiu ("kvėpuojančiu") tinku.
Arvydas Kalmaitis, MB Greenmaterials LT
Greičiausiai galima keisti šį projekto sprendinį. Pirmiausia turėtumėt pasitarti su savo namo projektuotoju ir išsiaiškinti, ar tai nepažeidžia esminių projekto sprendinių, pvz. jei projektavimo sąlygose buvo kelti reikalavimai architektūrai, pastato apdailai, tuomet pirmiausia reikia pasikoreguoti projektą, jei reikia susiderinti su sąlygas kėlusia institucija ir tuomet imtis darbų.
Ant karkasinio namo galima dėti dekoratyvinį tinką, tik mazgo sprendinys skirsis nuo turimo. Karkasinis namas ypatingas tuo, kad sienos išorinė dalis turi būti ventiliuojama, t.y. tarp vėjo izoliacinės/garo/difuzinės plėvelės ir apdailos turi būti paliktas oro tarpas garui nudžiovinti. Kuomet sprendinys buvo kalti dailylentes, tas tarpas atsiranda iškart, specialiai jo nedarant. Dabartiniu atveju jums reikia medžiagos, prie kurios prikibs dekoratyvinis tinkas. Tokios medžiagos yra: putų polistirolas, kieta vata. Taigi, jas reikia prie kažko pritvirtinti... Vadinasi, sumuštinis galėtų atrodyti taip (vardinsiu nuo difuzines plėvelės lauko link): difuzinė plėvelė, lotai (30x50cm - tam kad susidarytų tas minėtas tarpas garui nudžiovinti), OSB plokštė (užtektų 12mm), kieta vata/polistirolas (2cm), armavimas (tinklelis+armavimo mišinys) ir tada jau dekoras.