Kaip sujungti parketlentes su plytelėmis

Klausimas:
Gal galite patarti kaip sujungti parketlentes su plytelėmis? Virtuvė ir svetainė vienam kambaryje ir ką pirmą dėti - parketlentes ar plyteles? Parketlentės 14 mm aukščio, o plytelės 0,95 aukščio.
Komentarai:
Tradiciškai pagal darbų eiliškumą pirmiau yra klijuojamos plytelės. Gerai, kad jau žinomas parketlentės storis. Plytelių klijų naudokite tiek, kad plytelės ir klijų bendras storis atitiktų parketlentės storį - Jūsų atveju 14mm. Jeigu parketlentės klijuojamos, grindų dangos susives į vieną lygmenį, nes dėl klijų parketlentės nuo pagrindo nepakyla. Kitu atveju, jeigu parketlentės montuojamos plaukiojančio būdu, ant pakloto, reikėtų įsivertinti bendrą storį su paklotu - plytelių klijų naudoti atitinkamai daugiau. Tarp plytelių ir parketlenčių sujungimo reikia palikti kompensacinį tarpelį. Jeigu parketlentės jungiasi galu į plyteles, po suklijavimo teks atlikti lygų pjūvį vientisai kompensacinei siūlei, vėliau ją reikia užsandarinti (silikonuoti).
Kas pirma nėra skirtumo. Plytelės turi būti išklijuotos tokiame pačiame aukštyje kaip bus parketas. Tarpelis daromas 3mm ir užpildomas medžiui skirtu akrilu.
Virginijus, Ciranova
Įprastai toks skirtingų grindų dangų jungimas atliekamas per specialų profilį. Prekybos centruose jų tikrai galima rasti (žinoma, šiuo metu yra sunkiau, nes didžioji dalis prekybos centrų nedirba). Teoriškai paprasčiau būtų plyteles privesti prie parketlenčių, nes klijuojant plyteles galima šiek tiek koreguoti aukštį. Tačiau reikia įsitikinti ar parketlentėms nepakenks drėgmė pateksianti iš klijuojamų plytelių.
Kastytis Vaseris, Knauf, UAB
 
Sritis:
Sritis: