Hidroizoliacijos įrengimas vonios grindyse

Klausimas:
Planuojame įrengti vonioje grindis (dabar yra medinis juodgrindis). Kaip reiktų tai padaryti, dėti specialų parketą ar keramiką? Ar reikėtų kloti cetrio plokštę? Kiek teko girdėti, keramika nelabai tinka, nes medis gali "vaikščioti" ir kampai gali atšokinėti. Ar tai tiesa? Kokiu būdu įrengti hidroizoliaciją?
Komentarai:
Ant vienokios ar kitokios plokštės klijuojant plyteles ar klojant kitą dangą nereikia užmiršti ir hidroizoliacinės dangos. Puikiai tiktų dviejų komponentų cementinė elastinga danga Plastivo 180. Jei tikėtinos deformacijos didesnės siūlytume naudoti poliuretaninę dangą Impermax. Ši danga gali pailgėti iki 4 kartų tempiant. Tiesiai ant šių dangų galima klijuoti plyteles.
Gintaras Vizbaras, VIZGINTOS STATYBA UAB
Tiek cetrio plokštės, tiek ir kitos panašios plokštės (MDP ar OSB) nėra tinkamos naudoti hidroizoliacijos įrengimui bei plytelių klijavimui. Jūsų atveju konstrukcija yra sudėtinga, nes labai tikėtina, kad turint medinių juodgrindžių dangą iš pradžių būtina ją išlyginti. Užtikrintas ir garantuotas sprendimas yra konstrukcija, naudojant Knauf Aquapanel plokštę. Aquapanel plokštė yra cementinė, t. y. jos sudėtyje nėra nei gramo medienos ir todėl ši plokštė išlieka stabili drėgnose patalpose. T.y. plokštė neturi „vaikščiojimo" ir dėl to plyteles įmanoma klijuoti saugiai ir garantuotai. Trumpai apie tokią grindų konstrukciją. Galime skirti dvi skirtingas konstrukcijas:
1) Kai naudojama plona, taip vadinama, remontinė Aquapanel plokštė - AQUAPANEL® Cement Board Floor Tile Underlay .Ši plokštė yra tik 6 mm storio ir naudojama išskirtinai tik pagrindui (dažniausiai mediniam, t.y. lentos, OSB ar cetrio plokštė ir pan.) Ji suteikia savybes, reikalingas hidroizoliaciniam sluoksniui įrengti ir plytelėms klijuoti. Tai lengva, plona ir absoliučiai stabili plokštė, kuri tiesiogiai prisukama prie medinio „juodgrindžių" pagrindo. Idealiai tinka remonto darbams, nes nesukelia aukštai grindų ir dėl to nekyla problemų su durų angomis.
2) Kitu variantu naudojama pakankamai stora 22 mm, gerai apkrovas laikanti cementinė plokštė - AQUAPANEL® Cement Board Floor. Plokštė klojama ant tam tikslui tinkančio izoliacinio sluoksnio (min. vata, putų polistirenas, medžio plaušas ir t.t.) arba ant biraus pasluoksnio (pvz.: keramzito 2-4 mm frakcijos). Ši konstrukcija leidžia išlyginti pagrindo nelygumus, pagerina perdangos fizines savybes (garso bei šiluminę izoliacijas). Tokia konstrukcija tinkama ir vandeniu šildomų grindų įrengimui. Pasinaudojus vienu ar kitu variantu, Jūs turėsite cementinės plokštės pagrindą. Ant jo reikia dengti hidroizoliacinį sluoksnį (gyvenamo būsto vonios kambaryje siūlome naudotiteptinę hidroizoliaciją Knauf Flachendicht, papildomai klojant į patalpos kampus hidroizoliacinę juostą Knauf Flachendichtband). Po to ant hidroizoliacijos galima klijuoti plytelių dangą.
Kastytis Vaseris, Knauf, UAB
Renkantis, kuo kloti vonios grindis, pirmiausia reiktų įvertinti pagrindo lygumą ir tvirtumą. Jei pagrindas geros būklės, rekomenduotume įrengti grindis naudojant Quick Step gamintojo specialiai vonios kambariui sukurtą laminuotų grindų kolekciją LAGUNE. Tai laivo denio stiliaus grindys su neslystančia gumine juostele, sukurtos specialiai vonios kambariams. Taipogi reikėtų pasirinkti tinkamą paklotą.
 
Sritis:
Sritis: