Hidroizoliacinė medžiaga sienoms prieš tapetuojant

Klausimas:
Norėčiau pasiteirauti, kokią galėčiau naudoti hidroizoliaciją, hidroizoliacinę medžiagą kambaryje prieš tapetuojant, nes siena linkusi pelyti. Vienoj pusėj tapetas dėtųsi ant paprasto tinkuoto paviršiaus, kita sienelė apšiltinta ir tapetas dėtųsi ant gipso plokštės.
Komentarai:
Deja, bet tikriausiai jokia hidroizoliacija nepadės nuo pelyti linkusios sienos. Kadangi pati konstrukcija vis tiek drėks, nes drėgmė patenka iš išorės į konstrukciją. O hidroizoliacija užkirs kelią tik drėgmės pateikimui iš kambario. Kai užtikrinsite gerą apsaugą nuo drėgmės iš išorės, ir išorinę sieną kokybiškai apšiltinsite, didžioji dalis problemos išsispręs.
Aurimas, Krimelte LT, UAB
Norint panaikinti pelėsį, reikia panaikinti jo atsiradimo priežastis. Pelėsis susidaro, kai atsiranda jam palankios sąlygos - drėgmės pertekliaus, žemos temperatūros ir nepakankamos ventiliacijos derinys. Sienas šiuo atveju reiktų sandarinti iš išorės (galimai nesandarios siūlės, esami trūkiai ir pan.), užtikrinti nuolatinį patalpų vėdinimą.
Tai didelė, dažnai pasitaikanti problema. Yra kelios priežastys: rasos taškas susidaro ant sienos paviršiaus, siena drėksta iš išorės prastas vėdinimas. Gaila, bet "vaistų" tam nėra. Nebent apšiltinti termoizoliacine medžiaga, bet pelėsis už jos veisis dar sparčiau.
Gintaris, Soudal UAB
 
Sritis:
Sritis: