Namo rūsio hidroizoliavimas

Klausimas:
Prieš 16 metų pastatyto individualaus namo rūsio siena drėgsta. Atsikasta 60cm. Apšiltinimo sluoksnį truputį praardėme - hidroizoliacija yra, bet ar ji gerai įvykdyta nesimato. Reiktų ardyti visu plotu. Statybininkai siūlo 1. atsikasti 60cm, daryti betoninę nuogrindą, o naują hidroizoliaciją klijuoti iš viršaus, užleidžiant už polistirolo cokolyje ir ant nuogrindos; 2. atsikasti rūsio sieną pilnai ir hidroizoliuoti iš išorės ant polistirolo, užleidžiant už cokolio ir ties pamatais. Abejotini būdai. Ar patikimas būdas iš vidaus injektuojant ar tepant?
Komentarai:
Hidroizoliuoti ant apšiltinimo sluoksnio nerekomenduotume. Jūsų atveju geriausias atvejis būtų hidroizoliuoti iš vidaus. Jei sienos betoninės, paviršius nuvalomas iki švaraus betono, sudrėkinama ir hidroizoliuojama naudojant Xypex medžiagas. Jei rūsio sienos mūro, reiktų naudoti injekcines dervas arba naudoti hidroizoliacinį tinką kaip aprašyta mūsų tinklapyje.
Jei hiroizoliuoti iš lauko, reiktų pašalinti apšiltinimo sluoksnį, hidroizoliuoti paviršių ir vėl apšiltinti.
Gintaras Vizbaras, VIZGINTOS STATYBA UAB
Hidroizoliaciją dengti reiktų ant pačios konstrukcijos, ne ant apšiltinimo sluoksnio. Galimi variantai iš išorės: IKOpro Foundations, Vandex Super, Vandex BB75. Iš vidaus, jei pamatas betoninis, galima naudoti kristalinę hidroizoliaciją Vandex Super, jei blokeliai, mūras ar akmenys - Vandex BB75.
 
Sritis:
Sritis: