Pamatų hidroizoliacija

Klausimas:
Ar galiu pamatus tepti ta pačia hidroizoliacija, kurią naudojau dušo vonios grindims prieš klojant plyteles (turiu iš Norvegijos daug parsivežęs)? Ar jinai (hidroizoliacija) žiemą nesušals (tiks lauko sąlygomis)? Ar būtina tepti iš visu pusių randsijos (vidaus, išorės, viršaus)? Po to klijuosis polistirolas, o ant viršaus mūras. Ar dar reikia ko papildomai?
Komentarai:
Nieko nerašot apie turimą ir naudotą hidroizoliaciją. Paprastai vonios kambariuose naudojama polimerinė hidroizoliacija, kuri Lietuvos sąlygomis lauke netinka. Reiktų pasižiūrėti ar nesibaigė jos galiojimo laikas, jei prisivežėt kažkada. Hidroizoliuoti reikia tik iš lauko pusės. Jei turite pamatus dar be mūro, tai pats laikas būtų atlikti ir horizontalią hidroizoliaciją ant pamatų viršaus nuo kapiliarinės drėgmės.
Kad prie pamato be didelio vargo ir išlaidų priklijuoti polistirolą, rekomenduoju naudoti Baumit mineralinę hidroizoliaciją Flex Protect, tepti du sluoksnius, tada ir šiltinimo medžiagai klijuoti galėsit naudoti pigesnius mineralinius klijus. Pamatų šiltinimui rekomenduoju naudoti ne EPSą, o XPSą arba EPS 100 Geoporas.
Edvardas Labakojis Techninio palaikymo vadovas, UAB Baumit
Jeigu užtepta hidroizoliacija ant pamatų nebus ilgą laiką palikta atvirai prieš saulę ir ant viršaus bus užklijuotas polistirolis, tai hidroizoliacijai nieko neturėtų nutikti.
Svarbu tepant lauke, kad butų šiltesnė temperatūra, ir atitinkamas oro drėgnumas.
Ir ilgai nelaikyti hidoizoliacijos atvirai.
Aurimas, Krimelte LT, UAB
Kas tinka vidaus hidroizoliacijos darbams, netinka išorės hidroizoliacijai. Rekomenduojame lauko pamatų hidroizoliacijai naudoti mastiką Technonicol Nr.21- pilnai paruošta naudojimui, elastinga ir neužšąlanti.
 
Sritis:
Sritis: