Plytelėmis išklotos terasos grindų hidroizoliavimas

Klausimas:
Turime plytelėmis klotą terasą antrame aukšte, iš kurios tirpstant sniegui šiek tiek laša į namo vidų. Vasarą problemos nėra. Ar įmanoma šią problemą sutvarkyti nutepus terasos grindis plytelių siūlių, klinkerio ir akmens impregnantu? Ar būtinas kapitalinis remontas? Kokia tokio remonto kaina (apie 10 m2)?
Komentarai:
Tai dažnokai pasitaikanti problema. Paprastai ji sprendžiama dviem būdais: pašalinama plytelių danga, įrengiamas naujas hidroizoliacinis sluoksnis ir vėl klijuojamos plytelės arba ant plytelių dengiant hidroizoliacinę dangą. Galimas variantas naudoti elastingą skaidrią dangą. Tokiu atveju išlieka plytelių vaizdas ir įrengiama vienalytė hidroizoliacija visu paviršiumi. Impregnantai gali sumažinti paviršiaus įgeriamumą, bet vargu ar tai padės Jūsų atveju.
Jei bėga tik tirpstant sniegui, gali būti problema ir ne plytelių dangoje, bet nustatyti galima tik apžiūrėjus.
Gintaras Vizbaras, VIZGINTOS STATYBA UAB
Šioje vietoje bus greičiausia blogai užtepta hidroizoliacija prieš klijuojant plyteles. Kai jau suklijuotos plytelės, sandarinimo sprendimų jau nelabai ir yra, nebent tiksliai žinotumėte per kur vanduo prabėga, tada dar galima kažką bandyt sandarinti su silikonu. Bet maža tikimybė, kad tai pagelbės. O impregnantai manau irgi nepadėtų.
Aurimas, Krimelte LT, UAB
Impregnantas, tikėtina, neduos norimo efekto šioje situacijoje. Galimi sprendimai:
1. Ant esamų plytelių kloti SELFTENE STRIP TERRACE sistemą. Privalumas - nereikia nulupti senų plytelių. Trūkumas - pakiltų terasos aukštis (2mm membrana + plytelių klijai + naujos plytelės).
2. Ant esamų plytelių dengti teptinę skaidrią poliurėjos dangą NEODUR FT CLEAR. Būtina sąlyga - paviršius turi būti sausas.
3. Pašalinus esamas plyteles, galima naudoti pasirinktinai SELFTENE STRIP TERRACE (klijuotinė danga), OSMOFLEX AB (dvikomponentė cementinė teptinė hidroizoliacija), NEOPROOF PU W-40 (teptinė poliuretaninė danga), NEOPROOF POLYUREA (teptinė poliurėjos danga).
Impregnanto gali nepakakti, nes problema netvarkingos siūlės. Reikia sutvarkyti siūles, ypač prie sienų ir durų. Tada gal impregnantas ir padės. Jei nuspręsit tvarkyti rimčiau - kreipkitės, padėsim.
Ruslanas, Hidrostata
 
Sritis:
Sritis: