Rostverko hidroizoliavimas vertikaliai

Klausimas:
Ar reikia hidroizoliuoti (tepti hidroizoliaciją) rostverką vertikaliai iš vidinės pusės arba kai rostverkas yra viduryje namo (kaip atraminė dalis)? Ar reikia hidrozoliuoti pamatus (vertikales dalis) pertvarinėm sienom namo viduje?
Komentarai:
Hidroizoliacija drėgname ar molingame grunte būtina. Rostverkas visada hidroizoliuojamas nuo aukščiau esančios sienos pusės. Hidroizoliacija orientuojama į dvi pamatų plokštumas - vertikalią ir horizontalią.

Vertikali hidroizoliacija įrengiama, kad pamato betonas neįmirktų ir būtų išvengta sušalimo-atšilimo ciklų, nes sušalęs į ledą vanduo palaipsniui ardo vientisą betono masę, ir pamatai yra. Vertikali hidroizoliacija įrengiama išorinėje ir vidineje pamatų pusėse.

Horizontali hidroizoliacija įrengiama, kad konstrukcijoje esanti kapiliarinė drėgmė nepakiltų aukščiau ir nepasiektų sienų. Ji įrengiama pamato viršuje.

Dėl galutinio varianto, reikėtų pasikonsultuoti su projektuotojais, įvertinant kokie papildomi darbai bus kartu daromi, dėl pamatų apsaugos nuo drėgmės. Bei įvertinti ir kitas aplinkybes, kaip, kad koks gruntas aplinkui ir kokioje vietoje stovės namas.
Aurimas, Krimelte LT, UAB
Jeigu vietovė itin drėgna - galima rizikuoti. Jeigu sausa, toks rostverko hidroizoliavimas horizontaliai gali sukurti papildomų problemų.
Hidroizoliuoti vertikaliai rekomenduojame visas rostverko konstrukcijas, kurios liečiasi su gruntu arba yra rizika, jog konstrukciją pasieks gruntinis vanduo. Betonui hidroizoliuoti rekomenduojame kristalinę hidroizoliaciją Vandex Super, kuri įsiskverbusi į betoną, užsandarina betono poras visame tūryje.
 
Sritis:
Sritis: