Keramikiniai blokeliai Lode ar Wienerberger

Klausimas:
Kuo Wienerberger keramikiniai blokeliai 25 cm pranašesni už Lode 25 cm blokelius? Ar visi Wienerberger blokeliai gaminami ir atvežami į Lietuvą iš Lenkijos?
Komentarai:
Visą teisingiausią informaciją apie mūsų gaminamus blokus galima gauti iš Wienerberger atstovybės Lietuvoje. Prašome kreiptis ir bus pateikta detali informacija.

Žemiau pateikiu mūsų kompetentingo konstruktoriaus pastebėjimus dėl konkurentų komentarų:
"Negalima lyginti dviejų skaičių, išimtų iš eksploatacinių savybių deklaracijų konteksto. Taip, vidutinis stipris gniuždymui Porotherm 25 P+W blokelių yra 13,2 N/mm², tačiau šis skaičius nėra naudojamas konstruktorių, projektuojant namą. Skaičiavimams naudojamas kitas eksploatacinių savybių deklaracijoje nurodomas dydis, tai normalizuotas stipris, o jis yra 15 N/mm2 arba 15 MPa. Gaila, tačiau Lode gamintojas nedeklaruoja šio dydžio, todėl konstruktoriai susiduria su papildoma problema, t.y. privalo atlikti papildomus skaičiavimus ir tuo pačiu klientas yra klaidinamas. Bet kokiu atveju, abiejų gamintojų gaminami blokeliai yra labai stiprūs ir šia savo savybe lenkia beveik visus kitų gamintojų blokelius esančius Lietuvos rinkoje. (dujų silikato blokeliai 1-3 MPa, keramzitbetonio blokeliai 3-5 MPa).
Šilumos laidumo koeficientas λ taip pat šiek tiek skiriasi, ir tai yra normalu. Tačiau visais atvejais, visi rinkoje esantys blokeliai privalo būti apšiltinti termoizoliacine medžiaga. Pavyzdžiui, statant namą ir norint pasiekti A energinio naudingumo klasę, sienų šilumos laidumo koeficientas turi būti lygus U=0,12 W/(m2×K) arba (R=8,33 m²•K/W). Tai yra tikrai daug. Abiem atvejais, t.y. ar sienoms mūryti mes naudosime Porotherm ar Keraterm blokelius, reikiamai sienos varžai pasiekti privalėsime naudoti ne mažiau kaip 25,5cm šiltinimo medžiagos. (22,5 cm. minkštos Paroc vatos (λds=0,036) ir 3 cm kietos priešvėjinės Paroc vatos (λd=0,034)). Kaip atliekami šie skaičiavimai mielai parodysime visiems, kurie apsilankys Wienerberger atstovybėje adresu Kernavės g. 88, Vilniuje.
Kaip matote, kelių šimtųjų dalių skirtumas po kablelio neturi absoliučiai jokios įtakos galutinėms sluoksniuotos konstrukcijos charakteristikoms.
Visiems, kiek labiau besidominantiems šiais produktais, siūlome pradėti nuo Eksploatacinių savybių deklaracijų palyginimo, kurią gamintojas privalo pateikti valstybine kalba šalies, kurioje produkcija parduodama. Wienerberger gaminamos produkcijos eksploatacinių savybių deklaracijas galite rasti internetiniame puslapyje".
Lode ir Wienerberger gamintojų keramikiniai blokeliai yra labai panašūs ir neturi kažkokių didelių skirtumų. Wienerberger blokeliai į Lietuvą visada buvo vežami iš: Estijos, Lenkijos, Vokietijos. Dabar praktiškai visuomet važiuoja tik iš Lenkijos (dažniausiai tai būna populiariausias matmuo 25 cm ir 18,8 cm). Tačiau kartais storesni blokeliai užsakomi ir pristatomi iš Vokietijos.
Keraminiai Lode 25 yra geresni už lenkiškus ir greičiau pristatomi. Wienerberger gaminami Lenkijoj.
Jonas Žemaitis, Blokelių centras, UAB
Atstovaudamas LODE gamyklą, noriu būti objektyvus, tad pateiksiu Jums techninius parametrus esančius ant pakuotės kiekvieno bloko, kurie nurodo kokį gaminį gaunate. Vadovaujantis jais galite nustatyti kurie yra pranašesni pagal Jūsų kriterijus:

VIDUTINIS STIPRIS (rašomas ant paletės lapo)

Wienerberger PHT 25 P+ W - yra 13.2 N/mm2
LODE Keraterm 25 - yra 15 N/mm2 (didesnis)

ŠILUMOS LAIDUMO KOEF. (rašomas ant paletės lapo), kuo rodiklis mažesnis, tuo blokelis turi geresnes šilumines savybes:

Wienerberger PHT 25 P+ W - yra 0.27 W/mK
LODE Keraterm 25 - yra 0.22 W/mK

Blokų kokybė - rekomenduoju kreiptis į mūrininkus ar prekybininkus, kurie objektyviai pasakys nuomonę.
Artūras, Ekspertai.lt