Keraminių blokelių klijavimas ar mūrijimas

Klausimas:
Kur rasti Lietuvoje keraminių blokelių klijų? Vokietijoje seniai niekas nemūrija.
Komentarai:
Mes prekiaujame keraminių blokelių klijais. Jie gali būti 2 rūšių: cementiniai ir poliuretaniniai.
Andrejus Samuilovas, UAB Heluzo namai
Lietuvoje naudojami keraminiai blokeliai yra korio struktūros, labai daug tuštumų. Pati keramika daug įgerianti medžiaga, netikslūs nestabilūs matmenys. Klijais klijuoti negalime, nes plonas sluoksnis 2-3 mm greit atiduoda drėgmę ir klijai nepasiekia savo stiprumo. Be to dėl korėtumo gaunasi labai mažas kontakto tarp blokų siūlėje plotas. Dėl netikslių matmenų su 2-3 mm neišlyginsime siūlės.
Vokietijoje tikriausiai keramika tikslesnių matmenų. Keramiką galima mūryti, kad ir mūro mišiniu plonesniu pvz., 5-6 mm sluoksniu. Mūrijant skiedinys iš dalies sukrinta į tuštumas ir taip "surakina" bloką su bloku. Pvz., galima naudoti mišinį MITTO C500.
Jūs teisus. Keraminius blokelius galima klijuoti, tačiau blokeliai naudojami šlifuoti. Mano nuomone, tai yra aktualu šalims, kur reikalavimai sienų šiluminėms savybėms yra mažesni, galima dėti storesnius blokelius ant klijų ir be apšiltinimo. Tuomet plonas klijų sluoksnis nesudaro šalčio tiltelio.
Lietuvoje sienų šiluminių savybių reikalavimai yra labai aukšti, todėl nėra tikslo naudoti šlifuotus ir brangius blokus bei juos klijuoti. Racionaliau pirkti standartinius keraminius blokus ir mūryti ant tradicinio skiedinio bei sienas apšiltinti. Apšiltinus sienas apie 20 cm, mūro siūlės storis šilumos praradimui, praktiškai neturi įtakos.

Iš patirties (dėl tikslių KERATERM matmenų) yra keletas objektų kai naudojant standartinius KERATERM blokus buvo naudojami klijai.
Artūras, Ekspertai.lt