Keraminiai, silikatiniai ar dujų silikato blokeliai

Klausimas:
Privačiam A+ klasės namui mūrijimo blokeliai sienoms. Kokius geriau rinktis keraminius, silikatinius, dujo silikato? Kriterijai - kaina, patvarumas, praktiškumas, sandarumas.
Komentarai:
Pradėkime nuo to, kad renkatės tarp visiškai skirtingų medžiagų, kurios kardinaliai skiriasi viena nuo kitos. Kad ir stipris gniuždant. Kai silikatinių blokų stipris gniuždant yra ~17,5MPa, keraminių "Porotherm" blokelių - 15MPa, o dujų silikato - tik max 3 MPa. Iš konstrukcinės pusės žiūrint, dujų silikato blokeliai praktiškai neturi jokių laikančių savybių. Toliau apie medžiagas iš kurių jie pagaminti. Silikatiniai blokeliai gaminami iš smėlio ir kalkių, dujų silikatas iš to paties smėlio, kalkių ir aliuminio pudros, kurios sudaro poras, keraminiai blokeliai „Porotherm“ savo ruožtu gaminami tik iš molio, smėlio ir medžio pjuvenų, kurios degimo proceso metu sudega ir galutiniame produkte lieka tik keramika, kuri yra natūralus produktas, nedulka, nelaiko savyje drėgmės, akumuliuoja šilumą ir palaiko patalpų mikroklimatą. O tai yra viena iš pagrindinių savybių statant šiuolaikiškus energetiškai efektyvius namus. Pavyzdžiui dujų silikato blokeliai į savo poras įgeria net iki 60% vandens, kurį po to labai lėtai atiduoda, todėl juos galima naudoti tik pastatuose, kur yra sausas ir normalus drėgmės režimas. Na, o kalbant apie A+ klasės namo sienų šiltinimo storį, tai norint pasiekti šilumos perdavimo koeficiento vertę U=0,11 W/(m2*K), dujų silikatą reikia šildyti 27cm storio termoizoliaciniu sluoksniu, o silikatinę ar keraminę sieną - 28 cm. storio termoizoliaciniu sluoksniu. Kaip matote, skirtumo beveik nėra, nors pačių blokelių šiluminės charakteristikos skiriasi kartais. Toks termoizoliacinis sluoksnis tuo pačiu užtikrina ir sienų sandarumą. Tačiau nepamirškite, kad name yra ne tik sienos, bet ir langai, kurių šiluminės savybės ženkliai prastesnės nei apšiltintų sienų. Praktika rodo, kad nesandariausios namo vietos yra langų sujungimai, durys, vartai, ventiliacija, tačiau ne sienos. Aš vienareikšmiškai siūlau rinktis keraminius Wienerberger koncerno gaminamus keraminius blokus „Porotherm“.
Siunčiu Jums daugiau info apie keraminius blokelius su integruota šilumos izoliacija į jų vidų. Prisegu nuorodas į mažmenines kainas, video ir į kitą Heluz informaciją. A+ klasei tinkamas yra 50cm Heluz Family 2in1 blokelis, kurio nebereikia papildomai apšiltinti. Galite parašyti iš kokio Lietuvos miesto esate, galėsiu atsiųsti Jūsų krašte jau pastatytus namus iš Heluz blokelių, kuriuos galima apžiūrėti ir pabendrauti su namų savininkais.

Pasyvaus Heluz namo statyba video:
https://www.youtube.com/watch?v=qJkrcmgYvzU
Andrejus Samuilovas, UAB Heluzo namai
Siūlyčiau A+ klasės namui mūryti rinktis kokybiškus akyto betono blokelius Ytong, Bauroc, arba Fibo Proof keramzitinius.
Jonas Žemaitis, Blokelių centras, UAB
Jokio skirtumo kokie blokeliai. Svarbiausia - sveikas, tvirtas "stuburas", kuris laikys viso namo konstrukcijas. Joks blokelis nesuformuos "monolitines - vientisos" sienos - vertikalios neužpildytos skiediniu sienos "išlaikys" slėgių skirtumą tarp išorės ir vidaus. Sandarumą užtikrins kokybiškas mūro ir tinkavimo darbų atlikimas. Optimaliausia - keramika.
Dobilas Bajerkevičius, Litoma
Renkantis blokelius sienų mūrui rekomenduoju atkreipti dėmesį į mano nuomone šiuos pagrindinius rodiklius:
- Sudėtis. Namo sienos tai didžiausias konstruktyvas pastate kuris tiesiogiai sąveikauja su patalpų oru. Nors mūro ir blokelių nematome, tačiau jis sąveikauja su patalpų oru ir gali įtakoti mikroklimatą.
Rekomenduojame naudoti keraminius blokelius, kurie gaminami iš natūralaus molio ir pasižymi puikiomis patalpų mikroklimato savybėmis.
- Stipris. Namo sienos yra pagrindinis konstruktyvas kuris laiko apkrovas (perima nuo stogo ir perduoda į pamatus);
- Šiluma natūraliomis sąlygomis (ne laboratorinėmis).
- Kainos ir kokybės santykis. Mano nuomone šiuo metu nėra lygiu keraminiam blokui.

Kalbant apie blokus kurie tinka A ir aukštesnė klasės namams, atsakymas yra labai paprastas – VISI, tačiau su būtina sąlyga, kad teisingai įrengti.
Labai dažnai tenka girdėti, kad keraminiai nesandarūs, o vat jau dujų silikato ar silikato labai sandarūs. Tai visiškas MELAS, nes:
1. Sandarumas priklauso nuo atliekamų darbų kokybės.
2. Sandarumas turi būti užtikrinamas kompleksiškai visų konstrukcijų. Pastato sienų sandarumas dar negarantuoja, kad namas bus šiltas nes yra pavyzdžių, kai sandarumas užtikrinamas tačiau atlikus termo nuotrauką matome šalčio tiltus dėl blogai atlikto apšiltinimo.
Artūras, Ekspertai.lt