Iš kokio pločio FIBO blokelių pasiūlytumėt mūryti namo sienas

Klausimas:
Iš kokio pločio FIBO blokelių Jūs pasiūlytumėt mūryti namo sienas? ir kokio storio reiktų apšildymo? Pvz. 20 cm blokelis ir kiek vata? arba 30 cm blokelis ir kiek vata?
Komentarai:
Namo išorinėms sienoms statyti dažniausiai naudojami 200 ir 250 mm storio blokeliai. Norint pasiekti A+ klasės reikalavimus, tokioms sienoms reikia 200-300 mm šiltinimo medžiagos. Šiltinimo storis priklauso nuo medžiagos termoizoliacinių savybių. Yra paruoštas sienų įrengimo vadovas, kur yra nurodyti visi medžiagų storiai ir jų deriniai. Jį galima rasti Fibo internetiniame puslapyje.
Fibo produktų grupės vadovas, Saint-Gobain statybos gaminiai, UAB
Blokelio storis ne labai įtakoja namo šiluminės varžos, varža labiausiai priklauso nuo apšiltinimo medžiagos storio. PVZ: blokelio Fibo 200 mm storio šiluminė varža būtų ~ 1,05; 250 mm ~ 1,3; 300 mm ~ 1,57. Vatos reikia minimum 150 mm, nes akmens vatos 150 mm storio varža - 4,05. Šiluminė varža turi būti ne mažnesnė kaip R=5,0. Polisterolio varža panaši į vatos. Dar galima įvertinti oro tarpa ir kt., bet tai ne esminiai skaičiai. Šaip viska apskaičiuoti ir suprojektuoti turi Jūsų architektas ar konstruktorius.
Elena, Rovanesta
 
Sritis:
Sritis: