Hidroizoliacijos dėjimas tarp pamato ir pirmos mūro eilės

Klausimas:
Ar ant pamatų, prieš pirmą mūro eilę, reikia dėti hidroizoliaciją, kad drėgmė iš pamato nepereitų į mūra. Kokia hidroizoliacija geriausia? Esu matęs, kad hidroizoliaciją tepa ir tada kaitindami prilipdo dangą. Koks efektyviausias būdas apšiltinant pamatus, kai mūras dar nepradėtas? Esu matęs, kad į rostverko vidų įmontuotas putų polistirolas, taip norint padidinti varžą.
Komentarai:
Kas liečia vadinamąją pamatų hidroizoliaciją, tai yra keli būdai. Čia reikia pažymėt, kad hidroizoliacija veikia ir kaip terminė siūlė, t.y. dvi atskiros ir skirtingos medžiagos šiuo atveju betonas ir mūras viena kitos atžvilgiu gali kiek vaikščioti, judėti, čiuožinėti veikiant pastato deformacijoms ar šiluminiam vaikščiojimui, todėl hidroizoliacija turi būti elastinga, ilgaamžė. Dažniausiai tam naudojamos ruloninės bituminės medžiagos, kartais jos klojamos dviem suoksniais, tam kad mūras ir betonas galėtu laisviau "čiužinėti" vienas kito atžvilgiu. Kartais naudojamos elastingos bituminės mastikos, armuotos stiklo audiniu, kartais prie mastikos priklijuojama ruloninė bituminė danga, taip dvigubai apsidraudžiant. Labai didelio skirtumo nėra, jei kalbame apie privatų, nedidelį namą, svarbiausia, kad medžiagos būtų kokybiškos ir tam skirtos. Mastikos labiau tinka, ten kur pamatas kreivesnis ar nelygiu paviršium, ruloninės (o dar jeigu dvigubos) geriau ilgiems pastatams.
Ekspertai.lt
Pamatų šiltinimą reikėjo derinti su sienų šiltinimu. Jeigu pamatai jau yra, tai į jų vidų jau neįmontuosite putplasčio. Jeigu sienos trijų sluoksnių (vidinė termoizoliacija), tai ir pamatus iš išorės apšiltinti bus problematiška - nebent tik žemiau žemės paviršiaus. Liks mažiau efektyvus šiltinimas iš vidinės pusės. Tokia hidroizoliacija, kaip rašote, turi tikti.
 
Sritis:
Sritis: