Kokį perdangos apšiltinimo būdą pasirinkti

Klausimas:
Noriu paklausti, kokį pasirinkti perdangos apšiltinimo būdą? Perdanga medinė, palėpė negyvenama. Tarp gegnių tarpai nevienodi 65-68 cm pjaustyti, sudūrinėti akmens vata. Ar rinktis ekovatą, kokie jos pliusai ar minusai?
Komentarai:
Tokiu atveju rekomenduojama šiltinti ekovata. Vienintelis ekovatos minusas, kuris Jūsų atveju nėra didelis, tai ekovatos susėdimas. Paprastai ekovata išpūsta ant perdangos susėda iki 20%. Todėl šiltinti reikia atitinkamai storesniu nei numatyta sluoksniu. Rekomenduojamas 35 - 40 cm ekovatos sluoksnis. Tokiu atveju perdangos šiluminė varža bus apie:
35cm - 6,6 m2*K/W
40cm - 7,6 m2*K/W.
Marius Gimbutas , UAB "Termas", TERMAS, UAB
Ekovatos pranašumai būtų - šiek tiek mažesnis pralaidumas orui ir mažesnis kvėpavimo takų dirginimas vatos dulkėms patekus į patalpas, jeigu jūsų šeimoje yra jautrių žmonių.
Ekovata - tai iš esmės popierius su antipireniniais priedais. Rezultatas priklausys ne nuo pasirinktos šiltinimo medžiagos, bet nuo visų konstrukcijos elementų pasirinkimo ir įrengimo kokybės.
Visos vatos yra reiklios šiltinimo medžiagos, kurioms būtina sudaryti tinkamas sąlygas - iš vidaus tvirtas ir sandarus sluoksnis stabdantis oro ir vandens garų skverbimąsi įrengtas iš OSB ar kitų mažai laidžių vandens garams plokščių, kurių sujungimai suklijuoti butilo juosta. Iš išorės idealiu atveju vatą reikėtų įrengti priešvėjinį sluoksnį iš tam skirtų medžio plaušo, gipso ar magnio oksido pagrindu pagamintų, laidžių vandens garams priešvėjinių plokščių. Difuzinės plėvelės ir priešvėjinė vata tam tinkama mažiau.
Įrengus tokius išorinius sluoksnius beveik nebelieka skirtumo kokią šiltinamąją medžiagą sudėti į vidų. Jūsų atveju gali būti sunku įrengti priešvėjinį sluoksnį virš vatos, nes nėra kur jo tvirtinti. Apie tai derėtų pamąstyti iš anksto.
Apatinį sandarumą užtikrinantį sluoksnį geriausia įrengti prisukant OSB plokštę po perdangos sijomis. Paprastesnis būdas apsaugoti vatą nuo kondensato yra polietileno plėvelės patiesimas ant OSB, bet kokybiškesnis būtų aliuminio folijos su popieriumi klijavimas sunkių tapetų klijais prie OSB plokštės iš apačios taip sukuriant vientisą sluoksnį ir sudarant idealias sąlygas vatai dirbti. Medžio konstrukcijos šiltinimo medžiagos sluoksnyje liks sausos ir tvirtos.
Vietoje OSB dar galima naudoti PIR plokštę, kuri kartu yra labai efekyvi šiltinimo medžiaga ir padengta aliuminio folija gamykliškai.
J.D., Bangų namas
Tokiais atvejais siūlome naudoti gaminį PAROC BLT 9. Tai yra biri akmens vata, kurią tinką paskleisti ant tokios perdangos ir išpurenti. Iš vidinės pusės neužmirškite įrengti vandens garus ir orą izoliuojantį berjerą, o iš šaltosios pusės įrengti garams pralaidų apsaugos nuo vėjo barjerą (gali būti ir difuzinė plėvelė).
Giedrius Gelusevičius, Paroc, UAB
Tam geriausiai tinka speciali, mašina išpučiama vata (stiklo arba akmens). Jokiu būdu netinka ekovata (nes ji - celiuliozinė, gaminama iš popieriaus atliekų - makulatūros). Pučiant ant palėpės, kaina 40 Eur/m3.
Saulius Urbanas, UAB "SU STATYBA"
 
Sritis:
Sritis: