Medinės perdangos garso izoliacija

Klausimas:
Name tarp pirmo ir antro aukšto bus įrengta medinė perdanga. Kokia turi būti medinės perdangos konstrukcija, kad būtų gera garso izoliacija. Kokias garsą izoliuojančias medžiagas geriausia naudoti medinės perdangos konstrukcijoje.
Komentarai:
Norint pasiekti gerą garso izoliaciją tarp aukštų, reikia įrengti plaukiojančias (plūdriąsias) grindis, panaudojant 3 cm storio specialaus akustinio polistireninio putplasčio EPS T. Tik plaukiojančių grindų konstrukcija užtikrina gerą smūginio garso izoliaciją. Smūgio garsas atsiranda vaikštant, stumdant kėdes ir pan. Kadangi Jūsų grindų konstrukcija medinė, naudokite kuo minkštesnę vatą.
Leonardas, UAB Kauno šilas
Gera perdangos garso izoliacija gaunama, naudojant betoną ir kietą mineralinę vatą prieš betonuojant, taip pat dedant 100 mm storio mineralinės vatos į perdangą tarp laikančiųjų sijų.
Arvydas Brazulevič, UAB "KARKASA"
Pirmiausiai reiktų paminėti, medinėje perdangoje turi būti izoliuojamas dvejopu būdu sklindantis garsas, tai: ore sklindančio ir smūgio garso izoliavimas. Pirmu atveju, garsas migruoja iš pirmo į antro aukšto patalpas, ir atvirkščiai (kalbėjimas, muzikos grotuvas, TV ir pan.), o antruoju atveju, garsas perduodamas per tarpaukštinę perdangą į žemutinio aukšto ar gretutines patalpas (žingsniai, baldų stumdymas, durų varstymas ir pan.). Be to, reiktų įvertinti ir technines angas ir kiaurymes medinėje perdangos konstrukcijoje, pvz. elektros laidų ar ventiliacijos kanalų išvedžiojimas atitvarose, kurie žymiai sumažina tų atitvarų garso izoliavimo gebą. Dar vienas svarbus aspektas paminėti, kad geresnį garso izoliavimą lemia ne atskira pavienė medžiaga, o kompleksinis atitvaros konstrukcinis sprendimas, nes kuo įvairesnės medžiagos atitvaroje yra naudojamos, kuo daugiau ir skirtingų storių sluoksnių yra įrengiama, tuo geresnį rezultatą galima pasiekti.
Giedrius Gelusevičius, Paroc, UAB
Kiekviena sujungimo siūlė tarp garsą izoliuojančių medžiagų padidina šilumos, bei garso pralaidumą medinės perdangos konstrukcijoje. Pati efektyviausia šiltinimo, bei garso izoliacinė medžiaga minkštasis poliuretanas. Tai sandarus šiltinimo būdas jis dengiamas purškimo būdu, sujungimuose nėra siūlių.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: