Medinės perdangos sijų laikomoji galia

Klausimas:
Kaip galėtume apskaičiuoti medinės perdangos sijų laikomąją galią? Kokia formulė yra naudojama medinės perdangos apkrovų skaičiavimui? Tarkime yra 5 m tarpatramis ir naudojamos 200x50 medžio (eglė) sijos kas 60 cm.
Komentarai:
Bus tiesiog paprasčiau, jei jums pasakysiu ne formulę, o minėtos sijos laikomąją galią. Sija, priėmus medienos klasę C22, o leistiną įlinkį L/200, atlaiko 1.0 kN/m apkrovą (100 kg į tiesinį metrą). Tai didžiausia apkrova, prie kurios ši sija tenkina ir stiprumo ir įlinkio reikalavimus. Įvertinus sijos žingsnį galima daryti išvadą, kad norminių apkrovų tokia sija neatlaikytų.
Ekspertai.lt
Ant tokios perdangos, kaip rašote 200x50 kas 60cm gali jaustis lingavimas. Konkreti situacija reikalauja konkretaus sprendimo. Reikia žiūrėti projektą, kas bus per kambarys, kokias apkrovas reikia, kad atlaikytų (vonia-jacuzzi, pianinas ar pan.). Geriau naudoti dvigubai storesnes klijuoto medžio sijas tokiam žingsniui (60 cm) arba žingsnį mažiname, daug kas priklauso nuo medienos klasės (pjauta per šerdį ar kraštuose prie žievės ir drėgnumo – sausesnė mediena yra tvirtesnė).
Rokas Radvilavičius, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: