Nedžiovinti balkiai medinio namo perdangai

Klausimas:
Ar galima perdangai naudoti nedžiovintus balkius? Renovuojame seną medinį namą, keisime balkius. Balkiai būtų atidengti ir matomi. Kokios galimos problemos sudėjus nedžiovintus balkius?
Komentarai:
Negerai, kad dėsite nedžiovintus balkius. Ateityje jie džius, trauksis, atsiras plyšiai, gali balkiai net „pasivaikščioti", susisukti. Patartina balkius dėti tik džiovintus.
Silva Jonuškevičiutė, Eurogrupė, UAB
Mediena turi būti sausa! Galima statyti taip: dėti masyvią medieną, ją šlifuoti, po to alyvuoti–lakuoti, bus ir statika ir grožis. Dar vienas varijantas: dėti STEICO dvitėjinę siją kaip statikos elementą ir medinę siją kaip dizaino elementą. http://www.merodax.com/galerija/category/2-teisingo-montavimo-pavyzdziai... http://www.merodax.com/lt/produktai/sijos.html
Ekspertai.lt
Geriausias variantas būtų džiovinti balkiai. Jie netrūkinėja ir nesisuka. Suprantama, galima dėti ir nedžiovintus, tačiau reikia susitaikyti su tuo, kad atsiras įtrūkimų, keletas rąstų tikrai pakeis formą. Tai natūralios medžio savybės, todėl negalėsite kaltinti meistrų, kad kažką blogai padarė.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: