Perdangos apšiltinimas

Klausimas:
Norėčiau paklausti apie perdangos apšiltinimą. Yra senos statybos medinis namas. Prie jo pristatytas karkasinis ir perdanga seno apšiltinta stiklo vata 10cm, o priestatas spaliais 10cm. Kokiomis medžiagomis šiltinti ir kokia varža turėtų būti? Aš norėčiau 20cm papildomai apšiltinti, o ką jūs patartumėte?
Komentarai:
Siūlome apšiltinti perdangą ekovata, užpučiant papildomą 20 - 25 cm storį. Perdangos apšiltinimo kaina 35 eur/kub.m + PVM.
Perdangos varža turi būti ne mažesnė nei 6,25 (C klasės namui) arba 7,5 ( B klasės namui). 20 cm ekovatos turi 5,2, o 25 cm - 6,5. Jūsų esama varža - 1,5 - 2
Alvydas Strakšys, UAB Ekovela
Jei šiltinti turite galimybę iš vidaus, siūlome visą konstrukciją sandariai apsišiltinti poliuretano plokštėmis Eurowall ar Eurothane Silver, siūles užklijuojant Rectitape juosta - taip gautumėte užtikrintą šiltinimo varžą, patikimą garo izoliaciją, sandarumą.
Justinas Luneckas, Ekspertai.lt
Nei vata, nei spaliai neužtikrina sandarumo. Neužtikrinus sandarumo, šilumos nuostoliai neišvengiami. Sandarumą galima užtikrinti poliuretano putų pagalba. Nurodyti kiekį galima gavus daugiau informacijos. Gal užtektų 20 cm, gal ir mažiau.
Raimondas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: