Perdangos šiltinimo būdai

Klausimas:
Domina perdangos šiltinimo būdai. Palėpė bus nešildoma, tačiau vėdinama. Šiltinsime perdangą. Kokį optimaliausią variantą rinktis? Galbūt pirma dėti vatos sluoksnį, po to GAMO putas (uždaras)? Ar geriau rinktis tik vienos rūšies medžiagą? Taip pat teko girdėti, kad purškiant tik GAMO putas, pradeda pūti gegnės, ar tiesa?
Komentarai:
Jūsų variantui galima pasiūlyti kombinuotą variantą taikant atvirų (app) ir uždarų(upp) porų poliuretanus kartu, kur pvz B energetinės klasės namui app sudarytų 190mmir upp 40-50mm izoliacijos sluoksnį. Viso storis būtų 240-250mm. Nerekomenduoju dėti vatos, nes per laiką ji sukrenta ir pablogėja šiluminės izoliacijos savybės. Gegnės gali pūti tada, jei buvo stogo konstrukcijai naudota šlapia mediena ir( arba )taikytas poliuretanas , kurio garų laidumo koeficientas yra ženkliai didesnis nei medienos. Jei mediena nesiekia 18 proc drėgnumo, galite drąsiai naudoti purškiamą poliuretaną tiek app tiek upp. Atlikdami darbus mes matuojame medienos drėgnumą, todėl išvengiame nesusipratimų. Jei norite kombinuoti keletą sluoksnių- patarimas naudoti tik giminingas medžiagas pvz anksčiau paminėtus app ir upp, arba tik app(čia reikės garus izoliuojančios plėvelės) arba tik upp. Jei vis dėlto sugalvosite naudoti kombinaciją vata-upp, tai upp sluoksnis turi būti garus izoliuojanti sluoksnis (įrengiamas šiltojoje pastato pusėje) ir tikrai ne vata, nes atvirkščias įrengimas baigsis finansiniais nuostoliais.
Deividas Choromanskis, UAB "Apsipučiam"
Vienas iš geresnių šiltinimo būdų - apsišiltinti poliuretanu. Panaudoti dar ir vatą apsišiltinus poliuretano putomis, nėra prasmės, nes sandarumas jau bus gautas, šiluminė varža priklausys nuo pasirinkto putų storio, o vata taps terpe apsigyventi nepageidaujamiems svečiams. "GAMO", "TOGO" ir visi kiti pavadinimai - tai tik prekės vardo reklama, o ši prekė vadinama poliuretanu. Šiltinant uždarų porų struktūros poliuretanu mediena niekada nepradės pūti vien dėl to, kad lauko pusėje medis tiesiogiai kontaktuoja su šaltu oru, o iš patalpos medieną reikia paskandinti putose, taip sudarant barjerą kambarių drėgmei patekti į medieną. Pastogės šiltinimui galima rinktis ir atvirų porų putą, ji daug pigesnė, garso izoliacija puiki, šiluminis laidumas prastesnis, todėl reikės storesnio sluoksnio. Papildomai reikės įrengti garo barjerą.
Žilvinas, UAB "TERMOBŪSTAS"
Kaip suprantu, perdengimas - medinių sijų konstrukcija tarp pirmo ir antro aukšto. Dėti vatą, o virš jos purkšti putas nerekomenduojama, kadangi medžiagos į išorės (šaltąją) pusę dedamos taip, kad turėtų didesnį garų pralaidumą nei medžiagų sluoksniai esantys arčiau vidinės patalpos pusės. Sudėjus atvirkščiai galimos drėgmės sąnkaupos vatos sluoksnyje, kurios kenksmingos pastato konstrukcijai ir pačiam vatos sluoksniui.
Jeigu palėpinis aukštas būtų gyvenamas, tuomet racionalu būtų naudoti sprendimą kombinuojant poliuretano plokštes su vatos plokštėmis (vata reikalinga tik tam, kad turi geras garso izoliavimo savybes):
1. Poliuretano plokštės liežuvėlio-griovelio sujungimu iš visų keturių pusių, dengtos aliuminio folijos kompozitu, pvz. RECTICEL Eurowall 600x1200mm (storis nuo 30mm iki 140mm, priklausomai nuo pageidaujamos šiluminės varžos ir tolimesnių techninių apdailos sprendimų), montuojamos uždengiant sijas iš apačios, plokščių sujungimai užklijuojami apie 50mm pločio kokybiška lipnia juosta, pvz. RECTICEL Rectitape;
2. Vatos sluoksnis dedamas tarp gegnių, sluoksnio storis priklausytų nuo gegnių aukščio;
3. Virš vatos dedamas apkrovą laikantis paklotas - OSB plokštė ar pan.
Kadangi palėpinis aukštas nėra gyvenamas, tad garso izoliavimo savybės nėra labai aktualios. Dėmesį reikia sutelkti renkantis produktą, turinį geras termoizoliacines savybes, lengvą, stabilių matmenų, ilgaamžišką, nesusigulinį, nebijantį drėgmės. Tokiu atveju pakanka naudoti tik poliuretano plokštes (gaunate termoso tipo itin sandarų garams ir labai šiltą termoizoliacinį sluoksnį, gegnė turi galimybę atiduoti drėgmę į išorę):
1. Poliuretano plokštės liežuvėlio-griovelio sujungimu iš visų keturių pusių, dengtos aliuminio folijos kompozitu, pvz. RECTICEL Eurowall 600x1200mm (storis nuo 30mm iki 140mm, priklausomai nuo pageidaujamos šiluminės varžos ir tolimesnių techninių apdailos sprendimų), montuojamos uždengiant sijas iš apačios, plokščių sujungimai užklijuojami apie 50mm pločio kokybiška lipnia juosta, pvz. RECTICEL Rectitape;
2. Poliuretano plokštės montuojamos tarp gegnių, galima naudoti plokštes lygiais kraštais, pvz RECTICEL Eurothane Silver ar pan.;
3. Virš poliuretano plokščių dedamas apkrovą laikantis paklotas - OSB plokštė ar pan., kad būtų galima vaikščioti.
Priklausomai nuo techninių aplinkybių pastate galimas ir kitoks poliuretano plokščių išdėstymas.
Justinas Luneckas, Ekspertai.lt
Jei renkatės pigesnį variantą, geriau jau atvirų porų poliuretano putos. Gamo tik vienas iš pavadinimų, termo, izo, togo poliuretano PUTOS. Kaip benzinas, produktas tas pats, pardavėjai skirtingi. Ant perdangos pakanka 15-20 cm atvirų porų poliuretano. Uždarų porų geresnis, tačiau brangesnis variantas. Teisingiausia būtų siūlyti konkrečiai žinant situaciją.
Raimondas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: