Elektrinė krosnelė pirčiai

Klausimas:
Planuoju įsirengti pirtį namuose, tik elektrinę, nes nėra galimybių malkinei. Pirtis apie 14 kw ir langas 2 kw. Žiūrinėju pečius Harvia cilindro pc 110 ee 10.5 kw, galbūt Narvi softy 10.8 kw harvia legend 11kw. Patarė, kad būtų kuo daugiau akmenų, o šitose krosnyse apie 120 kg akmenų būna, tai garas turėtų būti kaip ir geras, nors sako, kad tie akmenys tik viršuje atlieka savo darbą, o apačioje nešildo. Rašo, kad šie pečiai nuo 9 iki 18 kvadratų pirtims skirti. Noriu 60-70 laipsnių šilumos ir gero garo, kad patiktų šeimai ir vaikų neišgazdinčiau. Taip pat pataria akumuliacinį, termosinį pečių, juos labai giria, bet jų kaina didelė. Ką galite patarti, kad turėti namuose jaukią, gerą pirtelę?
Komentarai:
Tai ką parašėte, daug tiesos, bet yra ir niuansų. Devynių metų patirtis sako, kad vidaus pirties įrengimą reiktų pradėti nuo Jūsų patalpos apžiūros, po to pasidaryti, nedidelių gultų išdėstymo projektėlį. Jis reikalingas tam, kad elektrinė krosnelė pasistatytų saugiau, nes kiekvieno modelio krosnelė, turi atitinkamus saugos atstumus, dažnai jie panašūs, bet tuo pačiu ji turi būti pastatyta saugiai besipirtinančių atžvilgiu. Toliau reiktų pasižiūrėti, kaip Jūsų patalpoje yra su ventiliacija ir tik po to spręsti dėl krosnelės. Yra netik HARVIA, ar NARVI kompanijos, bet ir kitos, kurios gamina elektrines krosneles.
Gediminas Girjotas, RĄSTA, UAB
Galime pasiūlyti visą pirties komplektą su sienomis. Vokiečių gamintojo Klafs. Šis gamintojas siūlo išskirtinį krosnelės variantą. Pečiukas komplektuojamas su įrengtu garintuvu. Įrengtas papildomas vandens bakas, valdymo pultelio pagalba galite nustatyti nuo 5 iki 20 skirtingų pirties rėžimų, vadinamų "Sanarium".
Nedarykite pirties namuose, kuriuose gyvenate. Pirtis turi būti nuo pastato atskirai arba turi būti labai gera ventiliacija, hidroizoliacija ir t.t. Pirčių įrengimas (darbai) tik medinės dalies (be medžiagų) kainuotų 700 Eur.
Mindaugas, Stalių paslaugos
Kiek supratau iš jūsų paklausimo, viskas ką iki šiol jau girdėjote apie krosneles yra tiesa. Taip ir yra, pagal jūsų pageidavimus, tinkamiausios būtų akumulecinės-termoninės, nes jos mažiausiai šildo pirty orą, bet labiausiai šildo akmenis ir tuomet žmogus pildamas ant akmenų pasiekia jam norimą klimatą. Metalinės krosnelės dalys pirties prišildyme dalyvauja minimaliai, o garas nuo akmenų maksimaliai. Be to šitos krosnelės saugiausios, jei netyčia prisiliestumėt, tai būtų karšta, nemalonu, bet iki pūslių ant kūno neprisviltumėt (ko negarantuos jokios kitos krosnelės, tam ir yra daromi aptvėrimai).
Tos su daug akmenų: Cilindro, Softy ar Legenda yra geriau (į viską žiūrint iš jūsų pageidavimų) už tas krosneles kur akmenys susideda kaip į dėžę, bet prasčiau už termosines. Jos neturi konvekcijos, todėl pirtį prišildo sunkiau (ko jūs ir norėtumėte, kad neperkaistų pirtis). Kai akmenų daug, tai naudojant paprastai užtenka tų akmenų, kurie prišyla smarkiausiai, o kad ne visi normaliai prišyla galima būtų ir nekreipti dėmesio. Jei susidėtumėt (bent dalį) Žadeitą garas tikrai būtų minkštas (nesvilinantis).
Vis gi jei leidžia galimybės, tai pirkite termosą, jei ne tai Narvi Softy, nes ji geriausias kokybės ir kainos santykis.
Alvydas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto