Elektrinis šildytuvas ar krosnelė pirtyje

Klausimas:
Kokį pečių geriau rinktis pirčiai, elektrinį ar malkinę krosnelę. Pirtis bus nuosavame name.
Komentarai:
Viskas priklauso nuo pačios pirties dydžio. Jeigu pirtelė nedidelė ir jūs nenorėsite žaisti su malkomis, tuomet elektrinė krosnelė. Jeigu pirties patalpa yra 6-7m2, yra kaminas ir jums norisi tikresnės pirtelės su visais pasiruošimais, malkų kvapo ir panašiai tuomet malkinė krosnelė. Svarbu gera ventiliacija ir priešgaisrinis saugumas.
Patikėkite skirtumas tarp maudymosi pirtyse su geros ir prastos konstrukcijos krosnele daug didesnis, negu tarp pirčių su to pačio lygio elektrinėmis arba malkinėmis krosnelėmis. Jeigu jūs turite patalpą pirčiai su jau įrengtu kaminu arba trūksta elektros pajėgumų, tai neabejodami rinkitės malkinę krosnelę, o jeigu jūsų patalpa maža, sudėtinga įrengti kaminą arba mėgstate komfortą ir nenorite turėti rūpesčių su malkomis,šiukšlėmis nuo malkų, pelenais ir suodžiais, tai drąsiai rinkitės elektrinę krosnelę. Kuo daugiau akmenų įkaitina krosnelė, neperkaitindama pirties oro, tuo ji geresnė. Tiek elekrinėje, tiek malkinėje krosnelėje akmenys šilumą gauna nuo stipriai įkaitusio metalo (čia nekalbame apie dūmines krosnis). Elektrinės krosnelės kaitinimo elementai įkaista iki daug aukštesnės temperatūros negu pakura, ir daugelis įsitikinę, kad elektrinės krosnelės stipriau jonizuoja pirties orą, tačiau malkinės krosnelės pakuros paviršiaus plotas yra didesnis ir jis kontaktuoja su didesniu oro kiekiu, o ir elektriniai kaitinimo elementai pagaminti iš kokybiškesnio metalo. Norint,kad nesijonizuotų pirties oras tėra vienas sprendimas – jis neturi judėti pro įkaitusį metalą – krosnelės akmenų konteineris turi būti uždaras, o maudantis pirtį turi šildyti garas. Elektrinė krosnelė visada pigiau, nes prie malkinės krosnelės kainos reikia pridėti kaminą, ji užims mažiausiai pusę kvadratinio metro pirties daugiau, kuriuo nesinaudosite, bet reikės įrengti. Malkinės krosnelės negalima statyti prie medinės sienos, todėl ten reikės karščiui atsparių konstrukcijų. Jeigu galvojate, kad kūrenti malkomis iš kolonėlės pigiau – klystate, o įsirengti malkinę vėl išlaidos. Tiesa, elektrinei krosnelei reikia pakankamai didelių elektros pajėgumų t. y. iki 1kW kiekvienam garinės kūbui. Jeigu pavargote nuo elektromagnetinių laukų ir norite grožėtis natūralia ugnimi, jeigu jūsų nežavi šviečiantys mygtukai, kuriais nurodysite kada ir kaip turi būti iškūrenta pirtis, tai rinkitės malkinę krosnelę. Kūreninimas puiki paruošiamoji pirties procedūros dalis.
Alvydas, Ekspertai.lt
Visada siūlau malkomis kūrenamas krosnis su daug akmenų, nes tai natūralumas, kvapas, geras ir malonus garas, ir įkaitimo laikas visada greitesnis. Taip pat yra ir gerų elektrinių šildytuvų.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: