Bituminė stogo danga

Jeigu kada nors ėjote pro renovuojamą daugiaaukštį pastatą, ant kurio stogo darbavosi stogdengiai, o aplinka skendėjo svilėsių kvape – gali būti, jog viršuje vyko prilydomos bituminės stogo dangos (dar vadinamos ruberoidu) klojimo darbai. Būtent ant plokščių daugiaaukščių stogų dažniausiai ir yra prilydoma bituminė stogo danga. Žinoma, ji gali funkcionuoti ir kitur, tačiau dėl estetinių sumetimų šlaitiniams gyvenamųjų namų stogams paprastai pasirenkamos kitokios dangos (čerpės, šiferis, bituminės čerpelės ar kit). Bituminė stogo danga

Iš ko sudarytos tokios prilydomos ruloninės stogų dangos? Paprastai, tai yra pagrindas, išorinėje pusėje padengtas polimeriniu – bituminiu rišikliu. Iš kitos pusės – prilydomas bituminės mastikos sluoksnis. Dėl tokių savybių, prilydoma bituminė stogo dangata pati vieta gali būti klojama vienu, dviem, trimis ar keturiais sluoksniais.

Kam naudojama

Be plokščių daugiaaukščių stogų, bituminė stogo danga taip pat gali būti naudojama ir kitų lygių arba žemo nuolydžių stogų dengimui. Paprastai tokiais atvejais, kai stogas nevaidina didelio estetinio vaidmens (nes yra beveik nematomas), tokia statybinė danga pasirenkama dėl pigumo ir efektyvumo.

Kaip prilydoma

Konkrečias dangos tvirtinimo instrukcijas ir technikas žino patyrę stogdengiai, tačiau, grubiai tariant, danga prilydoma liepsnos šaltiniu (pvz., dujų degikliu) kaitinant apatinįjį dengiamąjį sluoksnį, kol ištirpsta tam tikros medžiagos, ir dangos paviršius tampa lipnus. Ant išdžiūvusios ir prilydytos dangos gali būti klojamas dar vienas sluoksnis, taip su kelių sluoksnių bitumine stogo danga sukuriant itin tvirtą, atsparų ir nuo aplinkos poveikio saugantį stogo paviršių. Tik reikėtų vengti klaidos, renovuojant senus namus – prilydyti naują dangą ant senosios. Keliais sluoksniais geriau dengti tada, kai tai daroma iškart, mat senose neefektyviose dangose gali būti susikaupę drėgmės, dėl kurios naujame sluoksnyje atsirastų pūslių, kt. nepageidaujamų pakitimų.

Parengta pagal Nord Profil, UAB medžiagą
86% rekomenduoja
7 atsiliepimai
li
2020-02-03, Vilnius
li
2020-01-31,
jo
2020-01-28,
ni
2019-08-08,
ev
2019-08-06,
pa
2019-05-30,
sa
2019-05-27, Šiauliai