Geoterminės šilumos panaudojimas rekuperatoriui

Klausimas:
Ar galima būtų panaudoti geoterminę šilumą +5 įeinančiam į rekuperatorių orui pašildyti nuo -20 bent iki 0 laipsniu žiemos metu? Tarkim kad neužšaltų ir pan. Kanalinio šilumokaičio pagalba, kuris vasaros metu galėtų vėsinti patalpas. Namo plotas ~150m2. Koks (+5) vandens butu poreikis tarkim pašildyti 100m3/h orą nuo -20 laipsnių.
Komentarai:
Galima, tačiau nėra reikalo, jei mes kalbame ne apie kokį baseiną, o apie gyvenamo namo vėdinimą. Gyv. patalpose patartina naudoti ne plokštelinį, o rotorinį rekuperatorių, kurio suminis šiluminis efektyvumo koeficientas yra 30-35% didesnis nei pačio geriausio priešpriešinio srauto plokštelinio šilumokaičio, kuris ne gražina drėgmės. Žiema, kai teikiame į patalpą ora, kuriame beveik nėra drėgmės, toks sausas oras, kai įšila ir patenka į patalpas, garina drėgmę iš visur kur tik įmanoma, pradedant nuo žmonių odos ir grunto gėlių vazonuose ir baigiant natūralia drėgme esančia statybinėse konstrukcijose, balduose bei drabužiuose. Net jei nekreipti dėmesį į tai, kad yra nesveika kai perdžiūsta uodą bei baldai kartais gresia iširti, tam kad pavirsti drėgmę garais naudojama daug energijos. Tad nesvarbu: ar įsigysite drėkintuvą-virduliuką, kuris gamins garus, ar tiesiog dažniau plausite grindys ir vanduo virs garais, pasinaudodamas ore esančia šiluma - bus sunaudotas toks pat energijos kiekis. Tik pirmu atveju mokėsite už elektrą virduliukui, o antru - šildymo sistemai teks labiau pasistengti, kad vėl sušildyti orą po tuo kai jis atvės, garindamas vandenį. Išeina taip, kad rotorinis rekuperatorius, tiekdamas tarkim +17C orą, kurį jis prisotina drėgme, tarkim, iki 8g/m3, duoda kur kas daugiau naudos, nei plokštelinis rekupas, teikiantis orą, pašildyta iki +20С, tačiau turinti tik 2g/m3. Kai oras išgarins 1 g/m3 drėgmės, jo temperatūra nukris per 2.5C. Po tuo šildymo sistemai teks vėl jį sušildyti ir tas oras išgarins sekančia porciją drėgmės. Tam, kad pasiekti tokio pat drėgnumo lygio, kokį duoda rotorinis rekuperatorius, reikia išgarinti net po 6g į kiekvieną kubą oro. Tai yra tas pat, kai atvėsinti orą per 15C. Paprastai tariant, tai tik atrodo kad plokštelinis rekupas paduoda +20С, iš tikro jo paduodamas oras atvėstų iki +5С ir tik šildymo sistema ne duoda mums tuo pastebėti (kol ne pradedame lyginti sąskaitų už kurą).
O rotoriniam rekuperatoriui nėra didelio skirtumo, ar šildyti orą nuo 0, ar nuo -20С. Pamenant, kad -20C Lietuvoje laikosi tik pora naktų per sezoną, tikrai neapsimoka investuoti į papildomą šildytuvą oro paėmime (juolab, kad dėl dvigubai padidėjusio sistemos pasipriešinimo pastoviai bus didesnes ventiliatoriaus elektros sąnaudos). Yra prasmės šnekėti apie geoterminio kontūro panaudojimo vėsinimui, tačiau čia jau visiškai kitas reikalas ir tam geriau naudoti ne rekupatorių.
Eduardas, Ekspertai.lt
Zehnder ComfoClime 36 komplektas
Zehnder ComfoClime 36 komplektas
Viskas vėdinimui
1 atsiliepimai 100% rekomenduoja
8199 €/vnt.
Vėdinimo sistemos įrengimas
Vėdinimo sistemos įrengimas
Viskas vėdinimui
1 atsiliepimai 100% rekomenduoja
550 €/vnt.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 392337 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3307
Iš viso buvo užduota 163461 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 93 specializuotų įmonių