Rekuperacinė sistema nuosavame name

Klausimas:
Kokią rekuperacinę sistemą geriau įrengti 100 kvadratų nuosavam name? Centralizuota ar mini rekuperatorius kiekvienam kambary ir virtuvėj?
Komentarai:
Abi sistemos atlieka savo užduotį tinkamai, su sąlyga, jog pasirinkta kokybiška, patikimo gamintojo įranga. Jei apdailos darbai jau atlikti, tuomet reiktų rinktis mini rekuperatorių sistemą. Kitu atveju gali įsirengti centralizuotą sistemą su ortakiais, centriniu rekuperatoriumi. Mini rekuperatorių sistema tokio dydžio namui kainuotų apie 2800 Eur su PVM įskaitant visus rangos darbus, centralizuotos sistemos sistemos kaina preliminariai gali siekti apie 3500-4000 Eur su visais rangos darbais.
Marius Raulinaitis, UAB IDV Group
Žinoma centralizuotą rekuperacinę sistemą rinkitės, jei tik turite galimybę.
Centralizuota rekuperacinė sistema yra gerai, kas be ko.
Visada centralizuota vėdinimo sistema su rekuperatoriumi bus geriau, nei sieniniai mini rekuperatoriai. Nors, aišku, ir brangiau.
Esant didesniems šalčiams lauke, sieniniai +mini rekuperatoriai pradeda kondensuotis ir apšalti. Jų naudingumo koeficientas stipriai krenta. Pats vėdinamo oro kiekis taip pat stipriai krenta dėl jų pačių mažumo. Gali būti nebe užtikrinamas pakankamas oro pasikeitimas - dėl mažesnio oro kiekio gali būti, kad oras keisi tik patalpos zonoje ties mini rekuperatoriumi.
Jų veikimo principas yra porinis. Vienas įmontuojamas į vieno kambario sieną, kitas į kito, tolimesnio kambario sieną. Vienu metu vienas iš jų traukia lauko orą į vidų vienoje patalpoje, kitas kitoje patalpoje ištraukia vidaus orą. Taip jie veikia 1-2 min., po to apsikeičia kryptimis. Priklausomai nuo įvairiausių aplinkybių, to veikimo laiko (oro kiekio) gali neužtekti pasikeisti reikiamam patalpų oro kiekiui. Per šalčius dėl kondensacijos ir apšalimo iš lauko bus tiekiamas šaltas oras. Tada reikės mažinti jų veikimo laiką, vadinasi ir keičiamo oro kiekį.
Dar vienas iš minusų, kad praktiškai kiekvienoje sienoje bus anga į lauką, per kurią gali sklisti triukšmas iš lauko. O neveikiant mini rekuperatoriams, tai bus anga/kanalas šalčiui iš lauko į vidų.
Centralizuota sistema vėdins visą laiką pastoviai ir nuolatos, tieks reikiamą oro kiekį, kurį galima keisti pagal poreikį, o taip pat valdyti pagal laiką ir poreikius (sumažinti, kai nieko nėra namuose) ir padidinti, kai daug žmonių arba reikia pašalinti drėgmės perteklių. Taip pat galima įmontuoti įvairių šildytuvų ir nustatyti norimą tiekiamo oro temperatūrą. Centrinio rekuperatoriaus naudingumas visą laiką bus aukštas, taip bus taupoma šiluma ir energija. Angos į lauką bus tik dvi. Ortakiai bus gerai izoliuoti, todėl šalčio patekimas į vidų bus minimalus.
Dr. Arūnas Stikliūnas, Gilius ir Ko, UAB
Rinkitės tik centrinę vėdinimo sistemą. Decetralizuota sistema - mini rekuperatoriai - rekomenduotina tik tuo atveju, jei visiškai nėra galimybės įrengti centrinės (pvz., renovuojamo buto atveju).
Centrinės rekuperacinės vėdinimo sistemos privalumai:
- Higieniška
- Aukštas energetinis efektyvumas
- Individualus sistemos valdymas
- Pasirinktos klasės oro filtravimas
- Didelis gaminių, technologijų, montavimo būdų ir vietų pasirinkimas
- Būsto vidaus vėdinimo sistema – estetiška, platus komponentų pasirinkimas
Žilvinas Salialionis, OXYGEN
Jeigu yra galimybė rinkitės centralizuotą vėdinimo sistemą su vienu rekuperatoriumi ir vienu valdymu, jeigu pravesti vamzdžius yra pavėluota, tada minirekuperatoriai padės išspręsti namo vėdinimą.
Rolandas, UAB Unibalt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto