Rekuperacinės sistemos įrengimas bute

Klausimas:
50 butų daugiabutis namas atnaujintas (modernizuotas), kokie galimi sprendimai įsirengti rekuperacinę vėdinimo sistemą? Domina ar daug griovimo darbų ir koks investicijų dydis butams kompleksiškai ir atskirai butui 71 m2 (negavus pritarimo).
Komentarai:
Galimi 2 variantai įrengti vėdinimo sistemą modernizuotame name: dezentralizuota rekuperacinė sistema ir dezentralizuota mechaninė vėdinimo sistema.
Mes rekomenduotume antrą variantą (decentralizuotą mechaninę vėdinimo sistemą), nes investicijos tokiam objektui būtų per pusę mažesnės nei su rekuperacine sistema. Kad paskaičiuoti tiksliai investicijų dydį, mums reikalingi visų butų planai ir kvadratūra. Būtų gerai, kad jūs atvyktumėte pas mus į ofisą ir mes galėtume atsakyti į visus jūsų klausimus.
Atskiram butui taip pat reikalingas buto planas, tada galėtume tiksliai paskaičiuoti abu vėdinimo variantus.
Kaina labai priklauso ir nuo butų kiekio, jei darys visi butai kainos bus žymiai mažesnės.
Andrius Beliavciv, Litmax Trading, UAB
Patartina kiekvienam butui įrenginėti atskirą rekuperacinę vėdinimo sistemę arba vėdinimo-kondicionavimo-orinio šildymo sistemą.
Griovimo darbai - tai tik angų išpjovimas sienose tarp kambario ir koridoriaus (arba kitos techninės patalpos), į kurias įsistato grotelės. Paprastai tai daroma pakankamai subtiliai, grotelės pilnai uždengia angą ir papildomi apdailos darbai nereikalingi.
Be to, koridoriuose ir/ar kitose techninėse patalpose reikės įrengti pakabinamas lubas, kurios paslėps įrenginį bei ortakius. Dar - lauko sienoje gręžiama anga lauko oro paėmimo grotelėms bei nuo jos per kambarį iki įrenginio keliauja ortakis. Paprastai, jis montuojamas kampe prie pat lubų ir apsiuvamas g/k.
Jei naudoti, tarkim Amalvos palubinį rekuperatorių, jo kataloginė kaina yra 1200 (be PVM). Jei pasirinksite šildymą-kondicionavimą, tai kanalinį kondicionierių galima surasti ir už kiek mažesnę kaina. Prie tuo dar reikia pridėti ~900 Eur už ortakius, groteles, montavimo darbus ir t. t. Suprantama, užsakant didesnį butų kiekį, galima tartis dėl nuolaidos.
Eduardas, Ekspertai.lt