Rekuperatorius darbui žemose temperatūrose

Klausimas:
Ieškau rekuperatoriaus kuris veiktų žemose temperatūrose (-25 laipsniai). Oro kiekis apie 200 m3. Ar galėtumete ką nors pasiūlyti?
Komentarai:
Kad rekuperatorius dirbtų visą laiką prie tokių temperatūrų, tai reikia dėti prieš rekuperatorių oro šildytuvą (vandeninį ar elektrinį). Jei žiūrint Lietuvos klimato sąlygas, -25 laipsniai per pastarąsias žiemas buvo tik kelis kartus ir trumpą laikotarpį, tai nelabai ir verta dėti ten, kad pašildytų įeinamą šaltą orą iš lauko, bus labai neekonomiška. Aš siūlyčiau Jums komfovent, Amalvos, lietuvių gamintus rekuperatorius su rotoriniais šilumokaičiais, kurie gali dirbti iki aukštų minusinių temperatūrų (apie -20 ir daugiau), priklausomai nuo oro sąlygų. Be to rekuperatorius turi užšalimo automatiką. Jei rekuperatorius jau apšąlinėja, automatika stabdo šalto oro paėmimą iš lauko, ištraukinėja iš patalpų šiltą orą ir atsišildo, tada vėl toliau normaliai veikia.
Vytautas Bendikas, UAB "ETS centras"
Rekomenduojame aukšto efektyvumo (iki 95 %) plokštelinį rekuperatorių "Wolf" CWL-180. Vokiška kokybe pasižymintis rekuperatorius be didelių sunkumų dirba iki -25 laipsnių.
Taip pat rekomenduojame ne ką prastesnius Komfovent rotacinius rekuperatorius pritaikytus lietuviškam klimatui - DOMEKT REGO-200VE-B-EC-C4
Gediminas, UAB Gedarta