Rotacinio rekuperatoriaus efektyvumas

Klausimas:
Prašytume pakomentuoti rotacinio rekuperatoriaus efektyvumą mūsų atveju (be pašildymo). Esant lauke +3, ištraukiamo iš kambario +18.7c, į patalpas tiekiamo +9.4c, į lauką šalinamo +8,3c. Ar efektyvumą lemia tik rekuperatorius?
Komentarai:
Įtariu, kad rekuperatorius dirba visu pajėgumu. Sumažinkite greitį ir turėtumėt pamatyti skirtumą.
Taip pat priklauso nuo: rotorio parametrų, oro drėgnumo, gamintojo, modelio. Pardavėjas ar montuotojas turėtų šią situaciją pakomentuoti.
Jei tikėti paskelbtais skaičiais, naudingumas yra kur kas mažesnis nei turėtų būti. Gali būti kelios priežastys:
1) Oro temperatūros matuotos naudojant netinkamą metodą, ar - netinkamoje vietoje, ar - sugedusiu prietaisu;
2) Paleidžiant sistemą, buvo blogai sureguliuotas paduodamo ir ištraukiamo oro balansas. Jei tiekiamo į namą oro kiekis yra kur kas didesnis, nei ištraukiamas iš jo, to ištraukiamo šilto oro yra, tiesiog, per mažą, kad sušildyti visą tiekiamą orą.
3) Kaip ir p. 2, ištraukiamo oro kiekis yra per mažas, nes užsikišo ištraukiamo oro filtras.
4) Ištraukiamo oro kiekis stipriai sumažėjo, nes vartotojas stipriai prisuko daugelį ištraukimo difuzorių, ar iš vis uždarė kai kuriuos. Arba - bendras padavimo kiekis juntamai padidėjo, nes reguliuojat sistemą oro visi tiekimo difuzoriai buvo stipriai užspausti, o po to vartotojas jos atsuko maksimaliai. (žr. p. 2 - atsitinka, kai paduodamo oro srautas didesnis už ištraukiamąjį).
5) Jei sistema eksploatuojama ne pirmus metus, gali būti kad ištraukimo kanalai tiek apaugo dulkėmis, kad rekuperatorius ne sugeba per jos ištraukti, tiek oro , kaip anksčiau. Šis pavojus tampa kelis kartus didesnis, jei ortakinas sumontuotas nepaisant taisyklių, jame yra per daug, arba - per aštrių posūkių, yra atsišakojimų su nepakankamai apvaliais kampais, besikišančių elementų, už kurių kabinasi dulkės, arba - naudojami lankstus ortakiai, kurių vidinis paviršius nėra lygus. Kur kas rečiau pasitaikantis variantas - ištraukimo ortakis galėjo užsikišti, jei kažkas ten tyčia įgrūdo kokį skudurą ar tualetinio popieriaus. Arba - jei kažkam stuktelėjo į galvą ne labai protinga mintis sumontuoti ortakyje reguliavimo sklendę ir jį užsidarė.
7) Pas jus - ne rotacinis rekuperatorius, o - plokštelinis.
Bendra išvada - jei termometrai rodo tiesą, tai priežastis gali būti tik viena - tiekiamo oro yra kur kas daugiau už ištraukiamą.
Eduardas, Ekspertai.lt