Aplink angokraščius atsirado pelėsis

Klausimas:
Kaip tinkamai izoliuoti langų angokraščius nuo drėgmės ir panaikinti susidariusį pelėsį? Prieš porą metų įsidėjome plastikinius langus, apipurškėme angokraščius makrofleksu, bet grįžę pamatėme, kad angokrašiai pasidengė pelėsiu.
Komentarai:
Pelėsis/grybelis auga, kur gana drėgna. Drėgmė šiuo atveju - kondensatas, kondensuojasi vanduo ant šalto paviršiaus. Sutrūnijusios putos yra blogai, tai 0 šilumos izoliacijos. Bet tai ne viskas. Dažnai būna, kad pačios plytos ar blokas peršąla nepriklausomai nuo apšiltinimo kokybės. Teko matyti makrofklesu neapšiltintus langus arba sutrūnijusias putas. Kondensato - 0. Kodėl? Nes žmonės netaupo šildydami. O kiti taupo, nevėdina, drėgmės koncentracija auga ir pas juos apsigyvena pelėsis. Sprendimo būdai yra du: šiltinkite angokraščius, netaupykite šildydami (jei jis centrinis, tai šis variantas netinka). Šiaip priežasčių yra ne viena ir ne dvi. Situacijų yra šimtai, sprendimas priimamas individualiai.
Pastatas tikriausiai buvo nešildomas. Pastačius pastatą, jame yra gana daug drėgmės. Ji, laikui einant, garuoja ir atšalus orui drėgrė kondensuojasi ant šaltų paviršių. Šalčiausi paviršiai pastate yra langai ir angokraščiai apie juos. Dėl šios priežasties ir nepakankamo vėdinimo ir supelijo angokraščiai. Jei montažinės putos pradėjo trupėti, jas reikia iškrapštyti ir pripūsti naujų. Naujas putas reikia apsaugoti nuo drėgmės iš vidaus ir lauko. Tam naudojami įvairūs statybiniai audiniai (galima rasti pvz. Saudalo atstovybėje), kurie skiriasi viduje ir lauke. Norint, kad neatsirastų pelėsiai, turi būti gera ventiliacija ir ne per didelis patalpų santykinis oro drėgnumas.
Ekspertai.lt
Pas jus pelėsis atsirado dėl drėgmės patalpose, nes nebuvo vėdinama patalpa. Orų permainos ir patalpa buvo kaip vakume, dėl to ir susidarė drėgmė, be to, šildymas prastas, viskas susidėjo į vieną krūvą ir pradėjo veistis pelėsis. Jį panaikinti yra sudėtinga, bet įmanoma, nes pelėsis įsigėrė net iki 5 cm į betona. Jį sunku išnaikinti, nes galima tik laikinai pašalinti. Bet variantas visąlaik yra. Tik Vilniuje yra įmonė, gaminanti specialų skystį, kuris visam laikui pašalina pelėsų. Mano patarimas - vėdinti patalpą, nesvarbu, kad žiema. Reikia būtinai vėdinti.
Ekspertai.lt
Reikėjo užtinkuoti, nes laikui bėgant sandarinimo putos nuo gamtos poveikio ima korėti. Pelijimas tikrai ne nuo putų atsirado, o nuo nevėdinimo. Nes jei vėjas eitų kiaurai, tai vėdinimas vyktų savaime, o dabar buvo sandaru - drėgmė niekur nedingo, nusėdo ant šalčiausių vietu ir apipelijo. Siūlau nukrapštyti putą, užpurkšti naują, padaryti apdailą ir apgalvoti ventiliaciją, jei išvažiuojate ilgesniam laikui.
Renata, Ekspertai.lt