Blokinio namo siūlių hermetizavimo privalumai

Klausimas:
Gavome komercinį pasiūlymą dėl fasado blokų hermetizavimo. Gal būtų galima sužinoti, kokios naudos turėtų blokinio namo butų gyventojai? Ar tai padėtų sutaupyti šilumos butuose?
Komentarai:
Padengus fasado blokus „ThermoShield“ termokeramikos dažais, paviršius taptų hermetizuotas, apsaugotas nuo vandens patekimo į konstrukciją, tačiau tokia danga puikiai veikia išgarinant vandenį, sausina paviršių. Taip yra pakeliama sienos šilumos varža. ThermoShield Exterieur yra plačiai naudojamas daugiabučių namų administratorių Lietuvoje. Nudažytų namų žmonės patenkinti ne tik atnaujintu fasadu, bet ir ekonomine nauda.
Beabejo, blokinių namų siūlių hermetizavimas padėtų sutaupyti butų šildymui. Per nesandarias blokų siūles į butus skverbiasi ne tik drėgmė, tačiau ir vėjas,šaltis. Hermetizavimas užkirstų tam kelią.
Blokinio namo siūlių hermetizavimas reikalingas, kad drėgmė nepatektų į blokų sujungimo vietą, taip pat tai užtikrins, kad neprapūstų vėjas. Šilumos sutaupymui tai tiesioginės įtakos neturės, tik tiek, kad per sandūras nepateks vėjas, kuris prasiskverbia į patalpų vidų per sandūras.
Hermetizuojant siūles, didelį dėmesį reikėtų atkreipti į tai, kad darbus atliekantys darbininkai nepašalintų siūlėje esančių vamzdelių, kurie užtikrina vandens pasišalinimą iš siūlės. Vanduo siūlėje gali atsirasti per patį bloką, kuris gali įmirkti lyjant.
Sandarinti reikia naudojant tam skirtas hermetizavimo medžiagas. Siūlių hermetizavimo kaina su visais reikalingais darbais ir medžiagomis siekia 80–100 Lt už 1 tiesinį metrą.
Ekspertai.lt
Užsandarinus siūles tarp blokų, sustabdomas išorinės drėgmės patekimas į vidų per siūles, šiek tiek sumažėja šilumos nuostoliai. Būtų naudinga prieš remontą pasidaryti pastato termovizinę nuotrauką ir įvertinti, kur didžiausias nesandarumas. Jei užsandarinama visa sienų plokštuma (siūlės bei apšiltinami patys blokai), žinoma, šildymo išlaidos turėtų žymiai sumažėti.
Hermis R., ALTIS LTD, UAB
Padėtų taupyti šilumą netiesiogiai, nes per nesandarias siūles tarp blokų į juos gali patekti drėgmė. Sauso, nesudrėkusio bloko šilumos varža yra didesnė nei sudrėkusio. Todėl hermetizavus blokus galimas netiesioginis šilumos taupymas.
Ruslanas, Hidrostata
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto