Sutrūkinėjusios daugiabučio namo sienos

Klausimas:
Daugiabučio namo sienos sutrukinėjusios, raudonu plytų kolonos nutrupėjusios. Norime atlikti šiuos darbus: užhermetinti siūles, sutvarkyti kolonas - 12 vnt. po 10 m aukščio, užhermetinti galines namo sienas (bendras galiniu sienu plotas 280 m2).
Komentarai:
Sprendimas būtų pašalinti visus nešvarumus iš tarblokinių siūlių, tarpus užpildyti purškiamomis poliuretano putomis arba poliuretano juosta, ir ant viršaus užtepti poliuretaniniu hermetiku, kuris nepraleis į siūles vandens ir bus atsparus UV, stirpiai sulips su paviršiais, elastingumas atlaikys blokų judėjimą.
Kaip supratau iš šio trumpo aprašymo tai būtų gyvenamasis namas su skersinėmis laikančiomis sienomis išdėstytomis kas 6m ir už išilginio fasado ribų išeinančiais apdailinių raudonų plytų piliastrais; šoninės sienos išilginio sudalinimo akyto betono (=750 kg/, storis 0,25 m) plokščių. Mūsų firma Statybos konsultacijų ir projektų biuras yra rengusi tokio tipo pastatų rekonstrukcijos projektus. Jūsų atveju kaip galimą rekonstrukcijos variantą siūlau: 1) Piliastrus ir galinius fasadus šiltinti (akmens vata) apdailai panaudojant raudonus trapecinės skardos lakštus. Atliekant atitvarų šiltinimą dalis išlaidų būtų kompensuojama. 2) Šoninius fasadus šiltinti panaudojant putų polistireno plokštes su plonasluoksnio tinko apdaila. P.S. siūlių sandarinimas būtų trumpalaikė, brangiai kainuojanti remonto priemonė.
Ekspertai.lt