Skiedriniai stogai iš kedro skiedrų

Sunku likti abejingam stebint medinių skiedrų subtilų grožį tradicinėje ir šiuolaikinėje architektūroje - nuo paprastų detalių iki virtuoziškų raštų. Reta išorinė apdaila pasižymi abiem savybėm: natūralumu ir praktiškumu. Baltasis kedras savo tėvynėje Kanadoje ir už jos ribų dar vadinamas "gyvybės medžiu". Kedro gaminiai skleidžia aromatingą kvapą. Kedro skiedrų danga atspari atmosferiniam poveikiui, priduoda būstui pridėtinės vertės, suteikia pastatui išskirtinį estetinį vaizdą. Skiedrų paprastas montavimas ir priežiūra.Skiedriniai stogai iš kedro skiedrų

- Kedro skiedrų stogo danga - VIENA LENGVIAUSIŲ (~ 6kg/m2), tai leidžia supaprastinti stogo konstrukciją ir palengvina užduotį atnaujinant senus šlaitinius stogus. Galima naudoti stogams, kurių nuolydis nuo 14 laipsn.

- Mažas medienos tankis (tik 320 kg/m3) ir atsparumas drėgmei lemia gerą ŠILUMOS IR GARSO IZOLIACIJĄ.

- Kedro skiedros - ILGAAMŽĖ stogo danga. Baltasis Kanados kedras (mokslinis pavadinimas: vakarinė tuja, lot. Thuja occidentalis) viena iš pačių atspariausių medienos rūšių. Tinkamai sumontuotos skiedros ventiliuojamų stogų konstrukcijose net atšiauraus klimato sąlygomis (pvz. Kanados) tarnauja 75-100 metų.

- Kedro mediena atbaido vabzdžius, yra atspari UV spindulių poveikiui.

- Baltasis kedras neabsorbuoja drėgmės, todėl yra atsparus pelėsių plitimui. 

- Natūralios kedro savybės lemia, kad medienos apdailai ir apsaugai galima nenaudoti jokios priemonės, tokiu atveju paviršius per penkerius metus tampa sidabriniai pilku, o norint išgauti ir išlaikyti tam tikrą specifnį koloritą ir tuo pačiu dar pailginti šios dangos eksploatavimo laikotarpį, yra gan daug įvairių apdailos variantų, nes šios medienos matmenų stabilumas stabdo apdailinio sluoksnio dėvėjimąsi. Nauju beico ar dažų sluoksniu reikėtų padengti maždaug kas septynerius metus.

- Danga itin atspari vėjo gūsiams - net iki 54 m/s.

- Taupu, paprasta ir PATOGU, nes tą pačią medžiagą galima naudoti viso namo išorės apdailai - tiek stogui, tiek ir SIENOMS. Sienoms tinka ir žemesnės klasės skiedros. Iš viso yra trys skiedrų kokybės klasės: A, B ir C. Montuojama trimis sluoksniais. Skiedrų išmatavimai: 10 x 75-300 x 410 mm (storis x plotis x ilgis). Iš vienos pakuotės galima sumontuoti 2,32 m2 dedant trimis sluoksniais.

- Kompaktiškos pakuotės - patogu užsikelti ant stogo ar pastolių, tai gali padaryti ir vienas žmogus. Patogu transportuoti ir sandėliuoti. Tiksliai įvertinus reikalingą kiekį, galima apsieiti beveik be likučių. Užsakant, atsargai reikia numatyti: stogui - priklausomai nuo dydžio ir formos - 5- 12%, sienoms apie 5%. Jeigu lieka, galima panaudoti pavėsinei arba be žalos gamtai utilizuoti.

Be abejo, rekomenduojama, kad skiedrų montavimą atliktų patyrę staliai dailidės. Mes galime jums pasiūlyti dalinį arba pilną aptarnavimą - nuo konsultavimo, pardavimo iki pristatymo ir sumontavimo.