Dekoratyvinis tinkas fasadui

Klausimas:
Namo siena iš fibo blokelių 25 cm. Kokiu dekoratyviniu tinku geriausia ją būti dengti? Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis tinką?
Komentarai:
Dekoratyvinis tinkas yra tik galutinis fasadinės apdailos sluoksnis, todėl jis turi būti dengiamas ant pagrindinio fasadinio tinko sluoksnio. Šiam sluoksniui įrengti rekomenduojame naudoti kalkių-cemento tinką Knauf KZ Maschinenputz. Jis tinkamas darbui ir rankomis, ir naudojant tinkavimo agregatus. Minimalus reikalingas sluoksnis - 15 mm. Po to fasadą galima dengti dekoratyviniu tinku. Šiandien rinkoje vyrauja keturi pagrindiniai dekoratyvinių tinkų tipai: mineraliniai, silikatiniai, akriliniai ir silikoniniai. Kiekvienas tipas turi savo didesnių ar mažesnių privalumų ir trūkumų. Pvz.: mineraliniai arba cementiniai tinkai pasižymi tuo, kad laikui bėgant jų savybės (ypač stipruminės) tik gėrėja, jie puikiai praleidžia vandens garus ( dažnai tai vadinama „kvėpavimu"), sukuria šarminę aplinką, kurioje nesiveisia mikroorganizmai (kerpės, dumbliai ir pan.), bet juos įprastai dažniausiai būtina padengti dažų sluoksniu, kad sumažintų jų vandens įgėrimą ir suteiktų fasadui norimą spalvą, nes dažniausiai jie tiekiami baltos spalvos. Jie tiekiami maišuose, t.y. miltelių formoje, juos prieš naudojimą reikia maišyti su vandeniu. Akriliniai tinkai tiekiami jau paruošti darbui, kibirėliuose. Galima pigmentuoti labai plačia spalvų gama. Dėl savo kainos ir patogumo darbui yra mėgiami statybininkų, bet reikėtų žinoti, kad jų garų laidumas yra menkesnis, todėl naudoti, pavyzdžiu, fasadų apšiltinimo sistemose su mineraline vata jų negalima. Be to akriliniai tinkai sukuria neutralią rūgštinę-šarminę aplinką, kuri yra patraukli mikroorganizmams. Jei namas stovi miškingoje aplinkoje ar šalia vandens telkinių, tai fasadas gali apaugti dumbliais ar kerpėmis. Silikoniniai tinkai didesnių trūkumų neturi, bet jie ir kainuoja daugiausiai. T.y. kiekvienas tipas turi savo didesnį ar mažesnį išskirtinumą ir pasakyti konkrečiai, kuris tinkas yra pats geriausias ir tinkamiausias konkrečiu atveju yra praktiškai neįmanoma, reikėtų kreiptis tiesiogiai į specialistus, kurie gali profesionaliai įvertinti kiekvieną atskirą atveją ir pasiūlyti Jums tinkamą variantą.
Kastytis Vaseris, Knauf, UAB
Siūlyčiau namo sieną apšiltinti iki atitvaros varžos 5, kaip siūloma galiojančiame STR. Kadangi FIBO yra iš pūstojo molio, tai kokybiškiausias sprendimas būtų laidus garui, atstumiantis vandenį, elastingas, netermoplastiškas, turintis fungicidų dekoratyvinis tinkas.
 
Sritis:
Sritis: