Nuo ko pradėti vonios tinkavimo darbus

Klausimas:
Noriu vonios kambarį tinkuoti dekoratyviniu tinku, bet nežinau nuo ko pradėti. Dabar vonios kambarys iki pusės nudažytas aliejiniais dažais, o viršuje kreida.
Komentarai:
Visų pirma reikėtų pašalinti visus senus sluoksnius, kurie trukdo sukibimui ir gali įtakoti naujų sluoksnių atšokimą ar trūkinėjimą. Tiek seni aliejiniai dažai, tiek ir kreidintas paviršius nėra laikomi tinkamais pagrindais sekantiems sluoksniams, tad juos reikėtų visiškai pašalinti. O nauji sluoksniai (medžiagos ir jų įrengimas) priklauso nuo to kokį dekoratyvinį tinką Jūs manote naudoti vonios kambaryje.
Nerekomenduočiau tinkų su struktūriniu paviršiumi, techniškai jį įrengti galima, tačiau jų eksploatacinė priežiūra (valymas, sausinimas ir pan.) būtų komplikuota. Todėl vonios kambariuose dažniausiai naudojamos glotnių paviršių, lengvai prižiūrimos apdailos (plytelės, dažas). Lygių paviršių tinkai dekoratyvūs tinkai, pvz. venecietiškas, įprastai turi savo sisteminius sluoksnius, todėl tokiu atveju kurti nieko nereikia, o tik laikytis gamintojo teikiamų instrukcijų.
Kastytis Vaseris, Knauf, UAB
 
Sritis:
Sritis: