UAB Leslat ekspertų komentarai
Namų vėsinimas per grindis
Būsimuose namuose bus grindinis šildymas, numatytas šilumos siurblys oras vanduo. Matėme ir tokių šilumos siurblių, kurie vasarą vėsina namus per grindis. Ar galėtumėt patarti, ar tai efektyvu, ar geriau rinktis įprastus oro kondicionierius?
Pradžioje reikėtų pasiskaičiuoti - koks šaldymo galingumas reikalingas, šilumos siurblys, kaip taisyklė parenkamas pagal šildymo galios poreikį.
Įsigyjant šilumos siurblį su šaldymo funkcija nereikėtų planuoti vėsinti patalpas per grindis - neefektyvu, paprastai šaldymo funkcija atliekama ventiliatorinių konvektorių pagalba.
Turėtumėte vieną sistemą, vieną lauko įrenginį, kas paprastai nepuošia namų - apstatyti kondicionierių išoriniais blokais.
Įsigyjant šilumos siurblį su šaldymo funkcija nereikėtų planuoti vėsinti patalpas per grindis - neefektyvu, paprastai šaldymo funkcija atliekama ventiliatorinių konvektorių pagalba.
Turėtumėte vieną sistemą, vieną lauko įrenginį, kas paprastai nepuošia namų - apstatyti kondicionierių išoriniais blokais.
Gartraukio į kaminą išvedimas
Ar galima išvesti gartraukį į kaminą?
Svarbu, kad toji kamino anga / šachta būtų "laisva", t.y. kitkam nebūtų naudojama. Taip pat svarbu jos skerspjūvis ir Jūsų gartraukio deklaruojamas oro srauto našumas kub.m. / val. Kad gartraukio našumas nebūtų per didelis šiai angai / šachtai.
Rekuperacinė sistema kartu su geoterminiu šildymu
Ar galima įrengti individualiame name rekuperacinę sistemą, kai jau yra padarytas paviršinis geoterminis šildymas?
Tai visiškai skirtingos sistemos, geoterminis šildymas tarnauja patalpų šildymui ir karšto sanitarinio vandens ruošimui, o rekuperacinė vėdinimo sistema užtikrina patalpų vėdinimą, t.y. šviežio lauko oro tiekimą ir taršaus patalpų oro šalinimą.
Išorinis blokas kondicionieriui
Statome name yra numatyta įsirengti kondicionierių. Namas A++ 133kv. šildymas oras vanduo. Ar reikalingas atskiras išorinis blokas kondicionieriui, ar galima įjungti į tą pačią sistemą? Numatoma dvi vidinio kondicionieriaus vietos - svetainėje ir koridoriuje prie gyvenamųjų kambarių. Ar statant atskira bloką lauke, galima juos abu sujungti į vieną tą patį išorinį bloką, ar dviems vidiniams kondicionieriams reikalingi dar du papildomi išoriniai blokai?
Jeigu instaliuotumėte šilumos siurblį oras-vanduo su reversine - šaldymo funkcija, galėtumėte vėsinti patalpas su "fancoil" tipo vidiniais sieniniais ar kitokio tipo įrenginiais, sutaupytumėte investiciją atskirai kondicionavimo sistemai.
Gartraukių palyginimas
Kokie didžiausi pliusai ir minusai renkantis gartraukį iš 3 variantų: anglies filtras, oro srauto paleidimas per rekuperatorių ir oro srauto išmetimas tiesiai į lauką? Kadangi bus rekuperatorius, lyg ir logiška būtų paduoti per jį, bet girdėjau, kad virtuvės garai ir riebalai gali pakenkti rekuperatoriaus ortakiams. Ką labiausiai rekomenduotumėt? Rekuperatorius ENSY InoVent AHU-400HV/1, 430m³/h, ortakiai plastikiniai lankstūs, namas A+ klasės, 95 kv. m., svetainė kartu su virtuve bendroje erdvėje aukštomis lubomis (apie 4 m aukščiausiame taške), maistas bus gaminamas dažnai.
Gal rekomenduočiau gartraukius su anglies filtrais - tai tam tikra apsauga rekuperatoriui, be to gartraukio naudojimas neišbalansuotų oro balanso patalpose. Trūkumas - dažnokai gali tekti keisti anglies filtrus.
Rekuperacijos oro išmetimas į garažą
Rekuperacijos oro išmetimas į garažą. Ar tikslinga, jei taip, tai kokiais atvejais, rekuperacinės sistemos oro išmetimą atiduoti į garažo patalpą? Pamąstymai: aukšta oro kokybė garažo patalpoje nėra reikalinga, taip sukuriama oro cirkuliacija garažo patalpoje, taupoma šiluma, jei garažas šildomas. Kaip galima užtikrinti tokiu atveju oro pasišalinimą iš garažo?
Rekomenduočiau į garažą išmetamo oro nenukreipti, nes prie žemų lauko oro temperatūrų į garažą išmetamo oro temperatūra irgi bus minusinė - taigi šaldysite garažo patalpą.
Rekuperacija su šaldymu
Noriu įsirengti rekuperacinę sistemą name, bet pasigooglinęs radau, kad būna rekuperacija su šaldymu. Radau, kad laaaaabai nerekomenduojama toks sistemų sudergimas. Bet tada kyla dar daugiau klausimų. - Kodėl gamintojai projektuoja ir po to gamina tokias dvigubas sistemas? Gamintojai projektuodami, leisdami gamybą tikrai turi dideles išlaidas kurios turi atsipirkti, todėl tikrai neprojektuoja ir negamina tik dėl "pakazuchos". Ar kas iš Ekspertai.lt jau montavo tokias sistemas ir gali pasidalyti patirtimi ir atsiliepimais? Koks kainų skirtumas dvigubos sistemos VS dviejų atskirų sistemų (aparatais+įrengimas+medžiagos)?
Rekuperacinė sistema su šaldymu galima. Svarbu įvertinti šilumos nuo saulės spindulių perteklių - t.y. koks šalčio poreikis, ir projektuojant tokią sistemą reikia užtikrinti 3-5 kartinę oro kaitą per valandą. Taigi, jei standartiniam namui pakanka 250-400 kub.m/val. našumo rekuperatoriaus, tai su šaldymo opcija rekuperatoriaus našumas turėtų būti 500-900 kub. m/val. - taigi investicijos irgi labai skirtingos.
Renkasi kondensatas rekuperatoriaus viduje ir laša ant valdiklio
Rekuperatorius KOMFOVENT, renkasi kondensatas pačiame įrenginio viduje ir laša ant valdiklio, kurį trumpina ir meta įvairias klaidas...nuo B1 jutiklio gedimo iki to, kad įsijungia šildytuvas (vasaros režimas) ir po to meta klaidą "šildytuvas perkaito"... Kažkur viršuje kaupiasi tas kondensatas. Kaip ieškoti? Ir kaip izoliuoti?
Panašu, kad besirenkančio kondensato rekuperatoriuje problema yra tai, kad nėra įrengta uždarymo sklendės su el. pavaromis prie lauko sienos - oro šalinimui ir oro įsiurbimui, tokiu būdu šaltas oras "keliauja" iki pačio rekuperatoriaus ir čia kondensuojasi.
Mažo kambario vėdinimas
Ką reiktų padaryti, kad mažame, daugiabučio, kambaryje, būtų užtikrinta pastovi oro kaita? Nes dėl oro trūkumo, kyla galvos skausmai ir kiti, nemalonūs, pojūčiai. Pastoviai laikyti pravirą langą, išeitis, kuri netenkina. Kambaryje yra ir bendroji namo ventiliacija, bet ji niekuo nepadeda. Kambario langas, išeina į įstiklintą balkoną. Ar padėtų kondicionierius, ar yra koks kitas prietaisas? Ar galima sustiprinti oro ventiliaciją per bendrąją namo ventiliaciją, ar yra būtinas išvedimas į lauką ar gal balkoną?
Mažo kambario vėdinimui rekomenduočiau mini rekuperatorių VL-50S2-E jeigu vienas žmogus miega, arba VL-100U5-E jeigu tai yra dviejų žmonių miegamasis. Gamintojas "Mitsubishi Electric".
Garų surinktuvo vamzdžio išėjimas į lauką
Ar galima garų surinktuvo išėjimą daryti į lauką pragręžus skylę sienoje? Namas su rekuperatoriumi ir iki jo vėdinimo vamzdžio jau nuvesti nepavyks. Ar yra koks sprendimas? Namas A klasės.
Kito kelio nėra, tik lauko sienoje reikėtų sumontuoti gravitacines groteles gartraukiui - kad šaltis nekeliautų į vidų.
Ortakių įrengimas
Kaip patartumėte įrengti padavimo ir pašalinimo ortakius? Ar padavimo oro kiekis turi būti didesnis negu pašalinamo?
Jeigu tarši lauko aplinka - geriau būtų patalpoje viršslėgis, t.y. tiekiamo oro kiekis ortakiuose didesnis.
Tylaus veikimo mini rekuperatorius
Apie 20 kv.m miegamasis be lango turintis išorinę namo sieną 1 aukšte. Planuoju įrengti mini rekuperatorių, nes labai tvanku miegoti. Butas naujas, norėtųsi, kad maitinimo laidą privesti su minimaliu sienos poveikiu. Labai svarbu, kad netrukdytų miegoti (tyliai veiktų). Prašau patarimo.
Ko gero "Mitsubishi VL-100U5-E" būtų optimalus, minimaliu greičiu dirbant, turėtumėte ~ 60 kub.m / val. oro kiekį, kas arti normos dviem žmonėms ir triukšmo slėgį ~ 25 dBa,
miegamojo triukšmo riba neturėtų viršyti 30 dBa
miegamojo triukšmo riba neturėtų viršyti 30 dBa
Centrinė vėdinimo sistema blokiniame name
Ar galima blokiniame name senos statybos įrengti centrinę vėdinimo sistemą? Plotas 78m2 2a. pvz. įstiklintame balkone pastatyti rekuperatorių.
Žinoma galima įsirengti centrinę vėdinimo sistemą blokiniame name, tačiau pasidaryti projektą būtina.
Buto šildymas oro kondicionieriais
Butas 60kv.m ir draugas nori šildyti oro kondicionieriais. Patariu šildyti infroraudonaisiais spinduliais, bet tai pagrįsti neturiu tiek žinių. Padėkite įtikinti.
Jeigu būtų poreikis vėsinti - tada geriau kondicionierius.
Oro kondicionierius namui
2 aukštų 120 kv. A+ namas. Oro kondicionierius bus tik pirmame aukšte, kuriame 60 kv. virtuvė su svetaine 40 kv., kur bus kondicionierius. Tai pirmas klausimas, kokio galingumo, t.y. kokiam plotui man rinktis kondicionierių? O antras, ar gerai suprantu, kad su rekuperatoriaus pagalba man ir antras aukštas atsivėsins kažkiek?
Šilumos pertekliui paskaičiuoti reikalinga statinio planai, fasadiniai langai, pastato orientacija pagal pasaulio šalis, planuojamos rekuperacinės sistemos našumas. Tik tada galima būtų kalbėti apie oro kondicionieriaus galingumą ir rekuperacinės sistemos įtaką vėsinti patalpas.
Kondicionieriaus įrengimas
Planuojame kondicionieriaus įrengimą 2 aukštų kotedže, 97 kv. m. Bus įrengta rekuperacija, grindinis šildymas (dujomis). Planuojame iš karto nusimatyti ir kondicionierių. Svarstome apie įprastą sieninį kondicionierių. Klausimas, ar pakaktų vieno, ar geriau planuotis po vieną kiekviename aukšte? Jei statyti vieną, ar geriau statyti antrame aukšte? (teoriškai, šiltas oras kyla į viršų). Dėl pozicijos – pirmame aukšte praktiškai viskas bendra patalpa, antrame svarstytumėme statyti koridoriuje, netoli laiptų – taip būtų "aptarnaujami" visi kambariai po truputį, nebūtų tiesioginio skersvėjo miegant, taip pat paprasčiau dėl kondensato (statomas prie vonios sienos), arčiau stogo (dėl išorinės dalies pajungimo). Vis dar dvejojame ir ar iš viso verta jį statytis (vasaromis gali padėti rekuperatorius, naktį atvėsinantis patalpas).
Pradžioje būtų geriau pasiskaičiuoti šilumos perteklių, tada būtų aišku ar svarbus kondicionierius. Vėsinimas su rekuperatoriaus pagalba simboliškas dėl mažos oro kaitos patalpų tūryje, gali būti, kad užmigsite tik paryčiais.
Ventiliatorius vonios kambariui
Kokį ventiliatorių pasirinkti vonios kambariui? Vonia 4m2 ir iki lauko sienos, kur galiu išgręžti angą 7 metrai.
Reikėtų vidutinio slėgio kanalinio ventiliatoriaus (kaip pavyzdys TD160/100) ortakis izoliuojamas, prie lauko sienos papildomas atbulinės traukos vožtuvas.
Išgriauta vėdinimo šachta
Esu V-ių a. daugiabučio namo bendrijos p-kė. Viename I-o a. bute pastebėjau, kad virtuvėje išgriauta ventiliacijos šachta, o lubose įstatytos vent. grotelės. Paaiškinkite, kokią žalą vėdinimo procesui padarė I-e a. virtuvėje išgriauta vėdinimo (natūralaus vėdinimo) šachta ir kaip man toliau elgtis?
Jeigu ši išgriauta šachta turėjo pratęsimą į rūsį ir rūsyje toje vietoje buvo vėdinimo anga - tada negerai, pablogintas rūsio vėdinimas. Jeigu rūsyje pratęsimo nebuvo - iš vėdinimo pusės nepakenkta, iš statybinės pusės- šachta prarado atramą į I a. grindis ir kaip šis kabantis svoris elgsis sunku nuspėti.
Dvi sistemas jungti į tuos pačius ortakius
Statau 185kv/m dviejų aukštų namą ir norėčiau instaliuotis rekuperacinę sistemą ir kanalinį oro kondicionierių. Mano klausimas ekspertams būtų: ar galima šias dvi sistemas jungti į tuos pačius ortakius ar reikia montuoti dvi atskiras ortakių sistemas?
Reikėtų pradžiai susiskaičiuoti šilumos perteklių, rekuperacinė sistema paprastai yra nedidelio našumo / kub.m. / val /, labai ribotos galimybės pernešti didesnį šalčio kiekį.
Leidimas kondicionieriaus išorinio bloko statymui bute
Kokių leidimų reikia kondicionieriaus išorinio bloko statymui bute? Daugiabutis blokinis namas, nerenovuotas, antras aukštas, namas prie gatvės, nepagrindinės. Buto visi langai į pietus, į gatvę. Klausiau meistrų, tai visi klausė, ar turiu leidimus, namo gyventojų sutikimą, nes kitaip gali tekti nukabinti. Patarė kabinti ant lauko sienos, balkonas stiklintas.
Mažiausiai rūpesčių būtų kondicionierių statyti ant natūralios traukos kamino (ant stogo), jeigu namas penkiaaukštis, priešingu atveju reikia gauti savivaldybės arch. sk. ir namo gyventojų sutikimą.
Natūrali ventiliacija katilinės patalpoms
Statome A klasės 105 kv. m namą. Katilinės kuras bus dujinis. Būkit geri ir pasakykit ar reikalinga įrengti katilinės patalpos natūralią ventiliaciją, nes bus įrengta namo rekuperacinė sistema. Ar reikalinga katilinę prijungti prie rekuperatoriaus? Jei taip, tai juk, įvykus katilinės avariniam uždujinimui ir esant rotoriniam rekuperatoriui, uždujintas oras maišytųsi su iš lauko paduodamu oru. Iš to išplaukia kitas klausimas: galbūt, esant dujinei katilinei, galima naudoti tik plokštelinį rekuperatorių?
Natūrali ventiliacija būtų geriausias variantas, nes vykstant degimo procesui reikalingas deguonis / šviežias lauko oras. Su tam tikrais šilumos nuostoliais teks susitaikyti.
Kondicionieriaus kondensatas laša ant kaimynų terasos
Kondicionieriaus kondensato nuvedimo žarnelė išvesta į balkoną, kad kondensatas galėtų nubėgti į lauką. Bėda ta, kad gyvename 6 aukšte, o 1 aukšte esantys kaimynai turi įsirengę terasą ir kondensatas laša ant jų teritorijos. Ar turėtume nutiesti kondensato vamzdelį iš 6 aukšto iki pat žemės, taip kad jis bėgtų ant niekieno teritorijos? Kol kas problemą išsprendžia kibiriukas, kurį pakišome po žarnele. Tačiau esant karščiams, įsijungus kondicionierių naktį teks budėti, kad laiku išpiltume subėgusį kondensatą, nes jo būna nemažai.
Belieka rekomenduoti didesnę talpą, nereikėtų galvoti, kad kondensato vandens bus tiek daug kaip šiuo metu - pastarosiomis dienomis drėgmės lygis lauko ore padidėjęs ženkliai.