Vidaus durų iš medžio masyvo privalumai

Klausimas:
Kokie yra privalumai vidaus durų iš medžio masyvo?
Komentarai:
Labai priklauso kokios durys, kokios medienos, kokios konstrukcijos ir t.t. Medžio masyvo durys labai rizikingas pirkinys, nes jeigu pigiausios masyvo durys ir jeigu bus nekokybiškai padarytos, blogai išdžiovintas ir suklijuotas medis ir t.t., medžio masyvo durys gali labai reaguoti į temperatūrų pokyčius, patalpos drėgnumo pokyčius ir t.t. Nekokybiškos medžio masyvo durys gali išsikraipyti, nebesidarinėti (durys kliudyti staktą, dėl ko nebesivarstyti), tokiu atveju priklausomai nuo durų konstrukcijos reikia reguliuoti, gali tekti net permontuoti duris arba perdarinėti kaip pvz. vyrių išėmas (pagilinti) ir t.t., kad jos vėl galėtų varstytis. Gali ir nebūti problemų su medžio masyvo durimis, labai priklauso, kokios durys. Kuo durys brangesnės, kokybiškesnės, geresnės medienos (pvz. ĄŽUOLO kietmedžio medienos), tuo tikimybė mažesnė, kad su jomis gali būti problemų. Renkantis nebrangias duris, reikėtų labai atkreipti dėmesį į durų kokybę, konstrukciją ir t.t., kad po to turėti kuo mažiau problemų. Ieškant nebrangių durų, galima rinktis ir ne medines duris, kurias pasirinkus problemų tikimybė gali būti mažesnė.
Medžio masyvo durys pasižymi ilgaamžiškumu, jų paviršių galima atnaujinti, perdažyti. Brangiausios durys gaminamos iš tvirtos rūšies medienos masyvo - ąžuolo, uosio, alksnio. Šios durys gaminamos pagal užsakymą. Šiek tiek pigesnės durys iš pušies masyvo. Medinės durys dėl savo svorio laikui bėgant, gali nusėsti ir sandariai nebeužsidaryti, taip pat jos gali deformuotis dėl drėgmės patalpose, kuri atsiranda keičiantis oro sąlygoms.
Vienas iš pagrindinių vidaus durų iš medžio masyvo privalumų yra tai, kad natūralus medis yra ekologiškas ir ilgaamžis gaminys.
Rimas Noreika, DURIMA, UAB
 
Sritis:
Sritis: