Rinktis plokštelinį ar rotacinį rekuperatorių

Klausimas:
Kokį rinktis rekuperatorių plokštelinį ar rotacinį?
Komentarai:
Mes montuojame abiejų tipų rekuperatorius, tačiau pastaruosius 3 metus 95% visų objektų montuojami priešpriešinių oro srautų plokšteliniai rekuperatoriai. Jie visomis techninėmis savybėmis pranašesni už rotacinius. Šie žodžiai lengvai pagrindžiami techninių specifikacijų projektais ir skaičiais. Klientai, kurie gilinasi į visus duomenis, renkasi priešpriešinių oro srautų plokštelinius.
Jei norite grynesnio ir švaresnio oro rekomenduočiau plokštelinį, su priešpriešinių srautų šilumokaičiu, rekuperatorių. Jų aukštesnis šilumogrąžos koeficientas, iki 93%, oro srautai nesimaišo, o susidaręs kondensatas išteka į kanalizaciją, kur jam ir vieta.
Tuo tarpu rotaciniuose šilumokaičiuose susidaręs kondensatas su tiekiamu nauju oru grįžta į patalpas. Niekas nevertina kiek su šiuo kondensatu grįžta į patalpas jame nusėdusių kvapų ir bakterijų, ypač jei oras būna ištraukiamas iš WC, vonių ir virtuvių. Jei šias paminėtas patalpas vėdinti su atskirais ventiliatoriais, tada kur dingsta šilumos taupymo principas. Be to vienas iš vėdinimo uždavinių yra šalinti drėgmę, kuri susidaro gyvenant žmonėms. Labai sausas oras susidaro tada kai per daug intensyviai vėdinamos patalpos ir palaikoma aukšta temperatūra (virš +22C).
Dažnai argumentuojama, kad plokšteliniai šilumokaičiai žiemą užšąla. Šiuolaikiniuose rekuperatoriuose numatyta pilna vidinė apsauga nuo užšalimo. Norint papildomai galima naudoti nedidelio galingumo kaloriferį, kuris pradės veikti tik nuo -5C arba nuo dar žemesnės temperatūros, jei taip nustatysite rekuperatoriaus kompiuteryje.
Rotaciniuose rekuperatoriuose taip pat yra sumontuoti kaloriferiai. Jie skirti pašildyti orą kuris tiekiamas iš rekuperatoriaus į patalpas.
Gintaras, AVSA
Rekuperatoriai būna skirtingų tipų, bet dažniausiai naudojami dviejų: tai su plokšteliniu šilumokaičiu ir su rotaciniu šilumokaičiu. Rekuperatoriaus pagrindinis tikslas – palaikyti oro kaitą patalpose ir pašildyti išeinančiu oru įeinantį orą, jį išvalyti. Lyginant tik temperatūrinį efektyvumą, plokštelinis rekuperatorius yra pranašesnis. Tačiau rekuperatorius su rotaciniu šilumokaičiu yra pranašesnis tuo, kad jis atgauna dalį drėgmės nuo išeinančio oro, tad įeinantis oras būna drėgnesnis.

Tad pasirinkimas priklauso nuo Jūsų: ar prioritetas šiltesnis oras, ar taip pat ir drėgnesnis.
Jonas, Ekspertai.lt
Reikia rinktis patikimą. Rotaciniai tinkami mūsų klimatui, bet jų koeficientas yra šiek tiek prastesnis bei truputi garsiau veikia, bet jie yra patikimi. Iš plokštelinių tai siūlau nebent Renovent Excellent, nes jie puikiai išsprendė plokštelinių rekuperatorių problemas dėl užšąlimo, be to yra tylūs ir efektyvus bei patikimi.
Vidas, Ekspertai.lt
Galime parinkti plokštelinį rekuperatorių, jis pigesnis ir mažiau naudoja elektros darbo metu. Jame oro srautai nesimaišo, todėl galima pajungti WC ir virtuvės vėdinimą. Pagal namo patalpų planus galime padaryti vėdinimo projektą su detalių specifikacija ir ortakių schema. Laukiame paklausimo elektroniniu paštu.
Donatas, Ekspertai.lt
Priklausomai nuo patalpų paskirties reikėtų rinktis rekuperatorių. Rotacinis efektyvesnis, tačiau jei oras traukiamas iš skirtingų paskirčių patalpų gali maišyti kvapai ir tiekiant orą į patalpas galima justi nemalonus kvapas, tad kaip ir minėta pirmiausia reikia atsižvelgti į patalpų paskirtį.
Gabrielius, Ekspertai.lt
Zehnder ComfoClime 36 komplektas
Zehnder ComfoClime 36 komplektas
Viskas vėdinimui
1 atsiliepimai 100% rekomenduoja
8199 €/vnt.
Vėdinimo sistemos įrengimas
Vėdinimo sistemos įrengimas
Viskas vėdinimui
1 atsiliepimai 100% rekomenduoja
550 €/vnt.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 394962 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3311
Iš viso buvo užduota 164908 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 94 specializuotų įmonių