Planuojame visame bute dėti laminuotas grindis

Klausimas:
Nusipirkome butą, esantį senos statybos namo 5 aukšte. Grindys buvo tragiškos padėties bei yra keičiamas buto išplanavimas, senoji grindų danga buvo pašalinta. Dabar turime tik perdangą. Norėčiau pasiteirauti grindų įrengimo variantų. Planuojame visame bute dėti laminuotas grindis, vonioje ir prie lauko durų plyteles.
Komentarai:
Pirmiausia reikia įvertinti pagrindo lygumą: nuolydžiai, įdubimai, iškilimai. Paklotai naudojami po laminuotoms grindims išlygina 2-3 mm/ viename metre nelygumus. Jei paviršiaus nelygumai didesni, reiktų išlieti naują grindų sluoksnį savaime išsilyginančiu mišiniu.
Labai svarbu žinoti, kad laminuotos grindys bijo drėgmės, todėl pagrindas, prieš grindų klojimo darbus, turi būti pilnai išdžiuvęs. Bet kuriuo atveju, pagal gamintojų nurodymus, pirmiausia ant betoninių grindų turi būti klojama drėgmę sulaikanti plėvelė, ant jos paklotas ir tada laminatas.
Galima įsigyti paklotą kombinuotą su drėgmę izoliuojančiu sluoksniu (paklotai Provent, Tuplex).
Laurynas, Iris, UAB
Rekomenduočiau visame bute susidėti PVC grindų lenteles (įskaitant ir vonios patalpą). Jų kaina panašiai kaip gero laminato, bet jos yra žymiai atsparesnės dėvėjimui ir drėgmei. Tai inovatyvi danga kuri atrodo kaip natūralus medis ir sparčiai populiarėja visoje Europoje.
Kęstutis , Dangų studija, UAB