Konvektorių tipai

Klausimas:
Kokie būna konvektoriai? Ar jie yra skirstomi į kokius nors tipus?
Komentarai:
Konvektoriai yra vieni plačiausiai naudojamų šildymo ir šildymo - vėsinimo prietaisų. Platus konvektorių Konveka modelių spektras leidžia juos panaudoti įvairiausių paskirčių patalpose: individualiuose namuose ar butuose, viešbučiuose, restoranuose, prekybos centruose, administraciniuose ir viešuose pastatuose.

Konvektoriai gali būti ĮLEIDŽIAMI, PAKABINAMI arba PASTATOMI.
Konvektorius galima suskirstyti pagal įvairius požymius. Pavyzdžiui, jie gali būti natūralios oro cirkuliacijos ir priverstinės. Priverstinę oro cirkuliaciją sukuria įrengtas (-i) ventiliatorius (-iai), kurie priverstinai pučia orą per vidinius konvektoriaus šilumos perdavimo paviršius. To paties dydžio ventiliatoriniai konvektoriai padidina atiduodamos šilumos galią (kiekį) net kelis kartus, palyginus su konvektoriais be ventiliatorių. Kiek kartų bus didesnis šilumos kiekis, apsprendžia ventiliatorių pučiamas oro srauto dydis. Tačiau, didėjant pučiamo oro srauto dydžiui, auga ir triukšmas. Todėl tas šilumos kiekis būna didesnis tik keliais kartais.
Toliau konvektoriai gali būti pakabinami ant sienos, pastatomi ant grindų arba įleidžiami į grindis lygiai su grindų paviršiumi. Įleidžiami konvektoriai būna ir kanaliniai ir palanginiai, montuojami į palangę. Visų tokių konvektorių galia (nežiūrint ilgio) priklauso nuo jų gylio (aukščio) ir, kiek mažiau, nuo pločio. Pavyzdžiui, vienodo ilgio konvektoriai, turintys vienodus šilumokaičius, tačiau esantys skirtingo aukščio, turės ir skirtingą šilumos galią. Kuo aukštesnis suformuotas oro kanalas virš šilumokaičio, tuo didesnis susikuria oro srautas ir perneša didesnę šilumos galią (kiekį). Čia panašiai, kaip kaminas, kuo aukštesni, tuo geriau traukia.
Pagal šilumokaičių kiekį ir prijungiamų vamzdžių skaičių. Turima galvoje, kad viename korpuse gali būti įrengti keli šilumokaičiai, kurių vieni naudojami šildymui, kiti vėsinimui. Esant atskiriems šilumokaičiams, jie dažniausiai turi ir savo atskirus vamzdžius šildymui ir vėsinimui. Tada būna, taip vadinama, keturvamzdė sistema. Aišku, galima per vieną ir tą patį šilumokaitį paleisti ir šildymą ir vėsinimą. Tada jų perjungimas vyksta katilinėje. O toliau eina dvivamzdė sistema. Atskirų šilumokaičių ir keturvamzdė sistema turi tam tikrų privalumų. Vienas dalykas, kad tai pačiai šildymo ir vėsinimo galiai išgauti reikia skirtingų šilumokaičių dydžių ir skirtingų šilumnešių srautų, Vėsinimui paprastai tie paviršiai ir vamzdžių skersmenys būna didesni. Jeigu tai vyksta viename šilumokaityje ir su viena vamzdžių pora, tai vėsinimo galia visada būna mažesnė už šildymo galią. Todėl įrengiant konvektoriuje skirtingus šilumokaičius šildymui ir vėsinimui, viename prietaise galima parinkti reikiamas skirtingas (ar vienodas) šildymo ir vėsinimo galias.
Dr. Arūnas Stikliūnas, UAB Gilius ir Ko
Konvektoriai yra skirstomi į pastatomus, pakabinamus, ar įleidžiamus į grindis, taip pat būna specialių matmenų priderinti prie palangių, pakopų ilgių su specialiomis grotelėmis ir apdailos elementais. Pastatomi gaminami kelių tipų. Plieninio korpuso su plieniniu konvektoriumi, gali būti naudojami, kaip atitvaros, suoliukai, ar pan. Labiau paplitę su didelio paviršiaus ploto vario-aliuminio šilumokaičiais, arba su vario vielos tinklo šilumokaičiais ir pageidaujama spalva dažytu cinkuotos skardos korpusu.
Aurimas Jančaitis, UAB „IDEATHERM“
Sieniniai konvektoriai
Sieniniai konvektoriai
UAB Konveka
1 atsiliepimai 100% rekomenduoja
207 €/vnt.
Pastatomi konvektoriai
Pastatomi konvektoriai
UAB Konveka
1 atsiliepimai 100% rekomenduoja
186 €/vnt.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 392337 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3307
Iš viso buvo užduota 163457 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 43 specializuotų įmonių