Kokį laminatą dėti - klijuotą ar plaukiojantį

Klausimas:
Norėjau, kad patartumėte, kokį laminatą dėti- klijuoti ar dėti plaukiojantį?
Komentarai:
Laminuotos grindys dedamos plaukiojančiu būdu, jeigu po jomis nėra primontuoto pakloto, tada dar dedami būtinai akustinis bei hidroizoliacinis paklotai.
Visos laminuotos grindys skiriasi pagal atsparumo klasę bei gamintojo kokybiškumą ir papildomus gaminio privalumus. Dažniausiai, nors ne visada, kuo brangesnį gaminį perkate, tuo jis turi būti atsparesnis ir iš jo galite tikėtis daug geresnių rezultatų eksploatacijos metu.
Turite suprasti, jog perkant patį pigiausią produktą iš jo negalima tikėtis aukšto atsparumo bei kitų svarbių savybių. Šiuo atveju renkatės tik gaminio dekorą, nebent rastumėte specialių išpardavimų.
Jeigu galite įpirkti šiek tiek brangesnį produktą, rekomenduoju rinktis bent jau 32 atsparumo klasės laminuotas grindis. Jos geriau atlaiko dėvėjimą.
Taip pat atsparumas itin priklauso ne tik nuo atsparumo klasės, tačiau ir nuo gamintojo. Kinietiški ir panašūs produktai niekada nebus tokie atsparūs, kaip europietiški produktai, tačiau tai dažniausiai atsispindi ir kainoje.
Pačios atspariausios laminuotos grindys yra 33 ir 34 klasių. Šie gaminiai montuojami tiek namuose, tiek komercinėse patalpose (biuruose ar prekybos centrų parduotuvėse). Kai kurie produktai gaminami kartu su akustiniu paklotu, turi itin geras rakinimo sistemas (kartais ir aliuminius užraktus), kurios užtikrina plyšių tarp lentų nebuvimą, gali būti antistatinės (buitiškai tai reiškia, jog grindys netraukia prie savęs dulkių kamuolių), taip pat būna mažiau ar daugiau apsaugotos nuo vandens, tačiau dėl vandens reikia suprasti, kad laminuotos grindys yra vis tiek medinis produktas (medienos dulkių plokštė) ir jis niekaip negali būti visiškai atsparus vandeniui, todėl tokie būdai, kaip impregnavimas, vaškavimas ar kiti 100 % tikrai neužtikrina, jog laminuotas grindis galima montuoti voniose, nepriklausomai nuo to, koks vandens kiekis jose bus.
Perkant grindis labai svarbu nuspręsti, ko tikitės iš laminuotų grindų bei PATIEMS įsitikinti apie gaminio savybes, o ne aklai klausyti tam tikrų pardavėjų, kuriems svarbu tiesiog parduoti Jums prekę.
Gaminio kaina turi atitikti gaminio suteikiamus privalumus.
Skandinaviškos Grindys | Vilnius, Ekspertai.lt