Pakloto dėjimas įrengiant laminuotas grindis

Klausimas:
Gyvename naujos statybos name I aukšte. Iš II aukšte kaimynų buto sklinda labai didelis žingsnių garsas. Kur gali būti problema, kaip ją ištaisyti? Virš manęs esančių kaimynų grindys yra laminatas.
Komentarai:
Kadangi laminatas yra kieta medžiaga, turinti neigiamą savybę barškėti, po laminuota grindų danga reikia kloti minkštesnį (arba specialų - akustinį) paklotą. Jūsų kaimynai prieš paklojant laminatą (tikriausiai) patiesė elementariausią pakavimo plėvelę, kuri Lietuvoje (deja) naudojama, kaip laminuotų grindų paklotas. Minėta medžiaga po neilgo laiko subliūkšta ir netenka savo amortizacinių savybių. Tada apie grindų laminato akustines savybes negali būti net kalbos. Šios problemos sprendimas gali būti tik vienas - demontuoti grindis ir pakloti tinkamą paklotą, kurių yra keletos tipų: putų putplasčio dalelės tarp 2 politileno sluoksnių, bituminis 3 sluoksnių paklotas - kamštmedžio pabarstai + bitumas + popierius, poliuretaninis paklotas ir daug kitų. Prieš įrengiant laminuotas grindų dangas visada rekomenduojama atsižvelgti į gamintojo rekomenduojamas naudoti priemones teisingai įrengti grindis.
Ramūnas Girčius, Aklota, UAB
Problema aiški, negeras paklotas po laminuotomis grindimis. Reikia perkloti grindų laminatą nudojant tinkamą paklotą. Šiaip neturėtų girdėtis triukšmo dėl naujame name sudėto grindų laminato. Gali būti ir tai, kad statybininkai liejant grindų išlyginamąjį sluoksnį stipriai pamažino garso izoliacinį sluoksnį.
Andrius R., Ekspertai.lt
Taip šią problemą galima išspręsti. Šios problemos sprendimui yra specialus paklotas, kuris nepraleidžia garso būtent į apačią. Dažniausiai naudojamas nuosavuose namuose, kur norima išvengti žingsnių triukšmo apatiniuose aukštuose. Tai užsakomas produktas, jį gamina quick-step gamintojas.
Ekspertai.lt