Atrama medinei perdangai

Klausimas:
Tarp pirmo ir antro aukšto yra medinė perdanga. Tarpatramis tarp sijų 5,2 m, sijų skerspjūvio matmenys 5x20 cm, dvi sijos sujungtos varžtais (dėtos dvigubos) Atstumas tarp siju 55 cm. Ar reikalinga atrama medinei perdangai? Norime įrengti san. mazgą antrame aukšte, ar būtų galima išbetonuoti grindis 5 cm storio betono sluoksniu?
Komentarai:
Sija, sudaryta iš dviejų 50x200 skerspjūvio elementų (bendras skerspjūvis 100x200), išdėstytų kas 55cm, atlaiko naudojimo apkrovą (1,5kN/m2) ir nuolatinę apkrovą (0,5kN/m2) be papildomų atramų. Šios sijos įlinkis ~16mm, jis neviršija leistinų įlinkių. Dėl betonavimo ant medinės perdangos - betonuoti iš principo galima, tačiau, žinoma, ne per visą sijos ilgį. Reikia žinoti, kokioje tikslioje sijos vietoje yra papildoma betono apkrova, tada būtų galima paskaičiuoti, ar sija atlaikys betoną. Medienos klasė skaičiavimuose priimta C24.
Kas liečia medinę perdangą, kurios ilgis l=5.2 m ir sijos 5x20 dvigubos, tai siūlyčiau papildomai įrengti perdangai atramą, nes apkrovos yra ant ribos jei skaičiuojame C24 klasės medieną. O kas liečia perdangos išbetonavimą 5 cm betono sluoksniu, tai su gera hidroizoliacija viskas įmanoma.
Žydrūnas Kubilius, Statybu lyga
 
Sritis:
Sritis: