Kas yra medžio drožlių blokeliai

Klausimas:
Kas yra medžio drožlių blokeliai?
Komentarai:
Teisingas teiginys yra medžio-cemento medžiagos. Tame tarpe ir blokeliai. Drožlės, kaip tokio pobūdžio medienos atlieka, blokelyje jos nėra. Tai klaidingas vertinys iš kitų kalbų ir neatitinka tikrovės.

Sumaišant mineralizuotą, skaldytą eglės medieną, cementą ir vandenį gaunamas medžio-betonas, kuris vibracinio preso gamybos metu formuojamas į tuščiavidurius blokelius. Po frezavimo blokeliai įgyja tikslią formą. Medžio – cemento blokeliai skirti naudoti sienų formavimui, užpildant blokelių tuštumą betonu. Ekologiškų blokelių IZOBLOK savybės atitinka visus modernios, ekologiškos statybos reikalavimus, o galutinio produkto kaina vartotojui, labai dažnu atveju, susilygina arba nesiekia tradicinės statybos medžiagomis statomų pastatų kaštų.
Ignas Kontautas, UAB "Lanama"
Medžio drožlių blokeliai yra pagamintas iš medienos drožlių, mineralų ir cemento. Pats blokelis tarnauja kaip klojinys. Į blokelio vidų yra pilamas betonas.
Medžio drožlių blokeliai yra labai brangūs. Nešančioms sienom skirti blokeliai 20cm kaina nuo 21 Eur/kv.m.
Medžio drožlių blokeliai daugiau kaip prieš septyniasdešimt metų Olandijoje buvo pagaminta ir užpatentuota kompozicinė statybinė medžiaga – DURISOL. Nuo to laiko tokia produkcija gaminama 16 pasaulio šalių. Kompozicinė medžiaga yra visiškai ekologiška. Jos sudėtyje yra 90 proc. spygliuočių (eglės) medienos, 8 proc. specialiųjų mineralų ir 2 proc. portlandcemenčio. Gamybos paruošimo metu mediena yra specialiai suskaldoma tam skirtuose malūnuose bei džiovinama. Vėliau mediena maišoma su mineralais, kurie suteikia jai unikalių savybių, bei cementu, kuris atlieka rišiklio vaidmenį. Gauta masė liejama į specialias formas, kuriose formuojami įvairių tipų bei matmenų blokeliai.
Klausk
eksperto