Konvektorių įrengimas senos statybos daugiabutyje

Klausimas:
Senos statybos daugiabutyje norime pasikeisti radiatorius. Šildymo sistema vienvamzdė, namas statytas 1970 metais. Dviejuose kambariuose langai vitrininiai, todėl viename norėtume įsirengti į grindis įleidžiamą konvektorių (nes reikia laisvo praėjimo į balkoną), kitame - pastatomą konvektorių. Ar rekomenduotumėte konvektorius? Ar tinka jie senos statybos name? Ar yra alternatyvų, nes kaip minėjau langai vitrinos iki žemės.
Komentarai:
Jei senos statybos daugiabutyje yra seno tipo vienvamzdė šildymo sistema, tai įrenginėti pastatomus, ar tuo labiau įleidžiamus konvektorius yra techniškai neteisingas sprendimas.
Nes tokios sistemos nėra pritaikytos tokio tipo šildymo prietaisams. Galite sugadinti viso stovo hidrauliką ir gali netinkamai šilti konvektoriai. Be to parenkant konvektorius pagal jų šilumines galias, labai svarbu tinkamai įvertinti namo šildymo sistemos temperatūrinius darbo režimus, kad nauji prietaisai pakankamai šildytų ir būtų tinkamo dydžio ten kur jie numatyti. Mažiau problemų galėtų būti jei prie seno tipo sistemos teisingai vykdant vamzdyno jungimą, rinktumėtės vertikalių formų aukštus šildymo prietaisus montuojamus šalia stovo. Vamzdinius kolonos tipo radiatorius, šildomąsias sienutes ir pan. Be to su tokiais prietaisais nesudėtinga pasiekti reikalingą šiluminę galią.
Aurimas Jančaitis, UAB „IDEATHERM“
Daugiabučiuose statyti mažo pralaidumo prietaisų negalima, nes sutrinka cirkuliacija. Pratekantis šilumnešis per Jūsų norimus prietaisus gaus didelį pasipriešinimą ir Jūsų sistema nešils kaip norėsit.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: