Ortakinė ar be ortakinė rekuperacinė sistema

Klausimas:
Kokia rekuperacinė sistema efektyvesnė? Su ortakiais ar be ortakinė?
Komentarai:
Efektyvesnė tikrai ortakinė rekuperacinė sistema. Jei tai naujai įrengiamas būstas, tuomet rekomenduotume rinktis ortakių sistemą. Jei apdailos darbai jau atlikti, tuomet mini rekuperatorių sistema yra geras variantas, tačiau reikia rinktis patikimų gamintojų produktus, kurie veikia efektyviai ir tyliai.
Pasitikslinu, ar teisingai suprantu beortakinę sistemą?
Tikriausiai tai yra į sieną montuojami mini rekuperatoriukai su ventiliatoriuku?
Paprastai tokie montuojami poromis į priešingas buto (ar namo) sienas ir veikia kartu, bet priešingomis kryptimis. T. y. vienas pučia orą į patalpas, o kitas tuo pačiu metu traukia orą iš patalpų laukan. Maždaug po 30-60 sek. jų pūtimo kryptis apsikeičia.
Nors tokių rekuperatoriukų naudingumo koeficientą deklaruoja gana aukštą, bet esant žemoms lauko temperatūroms jų išorinės grotelės turėtų apšalti (netgi iki visiško užšalimo). Tai esant oro temperatūroms žemiau nulio, jų naudingumas turėtų ženkliai kristi. Kyla dar visa eilė kitų klausimų.
Pavyzdžiui, kaip jie dirba esant stiprokam vėjui į groteles? Kiek triukšmo praleidžia iš išorės vidun (nepamirškim, kad tai yra anga sienoje į lauką)? Kokiu atstumu yra užtikrinamas pakankamas oro apsikeitimas (ar tik netoli pačių rekuperatorių, o pastato centrinėje dalyje ar pakankamai pasikeičia oras)? ir pan.
Šiaip, tai jų viduje esantis inercinis elementas, kuris sugeria šilumą ir ją atiduoda yra gana mažas, todėl jo efektyvumas esant didesniam temperatūrų skirtumui turėtų mažėti.
Taigi, atskiri didesni rekuperatorių įrenginiai, skirti ortakių prijungimui bet kokiu atveju yra efektyvesni.
Dr. Arūnas Stikliūnas, UAB Gilius ir Ko
Jei turite galimybę rinktis, tuomet vienareikšmiškai siūlyčiau ortakinę rekuperacinę vėdinimo sistemą. Be ortakinę sistemą galima būtų rinktis tik tuomet, kai nėra kitos galimybės (pvz. jau baigta vidaus apdaila ir t.t). Nors tokiu atveju galima būtų pasvarstyti ir apie alternatyvią vėdinimo sistemą. Tačiau prieš priimant vieną ar kitą sprendimą visgi rekomenduočiau pasikonsultuoti "gyvai", išanalizuoti būsto brėžinius bei išsiaiškinti Jūsų lūkesčius keliamus vėdinimo sistemai.
Gintaras Petružis, UAB AVSA
Ortakinė vėdinimo sistema su rekuperacija be abejo efektyvesnė. Beortakiniai rekuperatoriai turi esminių trūkumų: neatsparūs vėjo įtakai, nekontroliuojamas triukšmas, negali išjungti, nekontroliuojamas oro paskirstymas patalpose ir pan.
techninis konsultantas Rimantas Kaulakys, KOMFOVENT UAB
Daugumoje atvejų ortakinė rekuperacinė sistema efektyvesnė; be ortakių renkamasi tik tada, kai tiesiog nėra vietos kur juos sumontuoti, arba patalpa yra pakankamai maža.
Mantas, Leovira UAB
Ortakinė vėdinimo sistema yra efektyvesnė. Galime pasiūlyti Mitsubishi Electric gamintojo plokštelinį rekuperatorių, pritaikant Jūsų pasirinktą vėdinimo sistemos lanksčiais arba cinkuotais ortakiais.
Ekspertai.lt
Zehnder ComfoClime 36 komplektas
Zehnder ComfoClime 36 komplektas
Viskas vėdinimui
1 atsiliepimai 100% rekomenduoja
8199 €/vnt.
Vėdinimo sistemos įrengimas
Vėdinimo sistemos įrengimas
Viskas vėdinimui
1 atsiliepimai 100% rekomenduoja
550 €/vnt.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 392295 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3307
Iš viso buvo užduota 163436 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 93 specializuotų įmonių